Vlado Šlaito viešoji biblioteka (2005-2018 m.)

https://www.ukmergesvb.lt/media/public/Krastotyra/Bibliotekos%20istorija/biblioteka%20ruduo.jpg2005-aisiais metais biblioteka vykdė kraštiečio poeto Vlado Šlaito atminimui įamžinti skirtą projektą, kurio metu Ukmergės rajone, Žemaitkiemyje, buvo atidarytas ir pašventintas Vlado Šlaito tėvų namelis, kuriame įrengta poetui skirta ekspozicija ir atkurta autentiška kambario aplinka. Viešajai bibliotekai buvo suteiktas Vlado Šlaito vardas. Po remonto pagražėjusi biblioteka sulaukė 13 300 daugiau lankytojų nei praėjusiais metais.

Įgyvendinant Bibliotekų renovacijos ir modernizavimo programą, Kultūros ministerija bibliotekai skyrė naujų kompiuterių, spausdintuvų bei projektorių. Bibliotekoje ir padaliniuose toliau plėtėsi interneto paslaugos, buvo atnaujinti viešosios interneto prieigos taškai, prie Viešosios bibliotekos pastatytas knygų grąžinimo įrenginys, skirtas knygas grąžinti bibliotekos nedarbo laiku.

Per 2007-uosius metus biblioteka įvykdė ne vieną projektą, skirtą vaikų ir jaunimo skaitymo skatinimui, savojo krašto pažinimui.

2009-2010 metai buvo nelengvi bibliotekos veiklai. Trūko lėšų knygoms, periodikai įsigyti, teko trumpinti bibliotekos darbo laiką ir uždaryti tris kaimo filialus. Tačiau lankytojų bibliotekoje netrūko.

2012 metais iš dalies pasikeitė Viešosios bibliotekos struktūra: vietoje Informacijos-bibliografijos skyriaus įsteigiami Bibliografijos-kraštotyros ir Informacijos skyriai. 2014 metais Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius persikėlė į patalpas, esančias viešojoje bibliotekoje. Dokumentų komplektavimo ir tvarkymo skyrius perkeltas į Bibliografijos-kraštotyros skyriui priklausiusias patalpas. 2015 metais pradėtas rengti Viešosios bibliotekos renovacijos investicinis projektas. Laimėjus projekto „Bibliotekos pažangai“ konkursą „Gyventojų skaitmeninio raštingumo mokymo bibliotekose stiprinimas“, Viešojoje bibliotekoje ir kaimo padaliniuose vyko gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymai, siekiant pagerinti bendruomenės narių gyvenimo kokybę, jų socialinę, kultūrinę ir ekonominę raidą.

Biblioteka kryptingai vykdo ir kraštotyrinę bei leidybinę veiklą. Bibliotekos darbuotojai aktyviai prisidėjo prie savo krašto ir jo žmonių garsinimo dalyvaudami projekte „Vilniaus apskrities kraštotyros informacijos sklaida internete“. 2002 m. biblioteka išleido knygą “Ukmergės viešoji biblioteka”, kurioje pateikta bibliotekos istorija, darbuotojų prisiminimai, gausu nuotraukų. Nemažai leidinių yra skirta ir poeto Vlado Šlaito kūrybai populiarinti, atminimo įamžinimui: 2005 m. pasirodė knyga „Vladas Šlaitas: bibliografijos rodyklė“, kurioje visa informacija nuo poeto Vlado Šlaito pirmųjų literatūrinių bandymų iki šių dienų studijų apie poetą, 2006 metais biblioteka išleido knygelę „Poezijos atlaidai Žemaitkiemy…“, 2007 metais buvo išleistas kūrybinės jaunimo stovyklos dalyvių darbų katalogas pagal poeto Vlado Šlaito eiles bei jo gyvenimo detales „Aš esu žodžio tapytojas“. Šiais leidiniais biblioteka siekė įamžinti poeto atminimą, prisiliesti prie Vlado Šlaito kūrybos, supažindinti su ja jaunąją kartą. Taip pat bibliotekos darbuotojai išleido ne vieną leidinį apie Ukmergės kraštą ir kraštiečius, taip garsindami savo rajoną.    

Per 95-erius gyvavimo metus Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos sukaupta patirtis ir kiekvienų metų įdirbis šiandien leidžia ugdyti kūrybišką asmenybę bei didžia dalimi prisidėti prie kultūrinės vertės visuomenėje kūrimo.

Galerija

array(0) { } array(0) { } array(0) { }