Velykas šventėme drauge

Laukdami šv. Velykų, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojai nutarė aplankyti Ukmergės verslo ir technologijų mokyklos bendrabutyje įsikūrusius ukrainiečius – mamas, močiutes ir vaikus. Karo pabėgėliams, radusiems prieglobstį mūsų mieste, tai buvo miela staigmena. Iš Kijevo, Charkovo, Zaporožės ir kitų Ukrainos vietovių atvykusios moterys pasakojo savo liūdnas istorijas, neišleisdamos iš rankų telefonų, stengdamosios kiekvieną akimirką būti kuo arčiau savo artimųjų. Girdėti paskutines naujienas ir jų, savo mylimųjų, balsus.
Nelengva buvo klausytis, bendrauti, išgirsti. Viešnios nuoširdžiai dėkojo už svetingą priėmimą, ukmergietišką duoną ir kaimišką pieną, kurio parūpino rajono ūkininkai, kitas bibliotekininkų dovanas.
Jos ir pačios ruošėsi gražiausiai pavasario šventei – šv. Velykoms, kepė savo firminius pyragus, ukrainietiškais raštais margino kiaušinius.
Iš nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parsivežėme glėbį knygų ukrainiečių kalba. Tuo pasirūpino viešoji įstaiga „Mėlyna ir geltona“. Tai klasikos, grožinės literatūros, „mokyklinės kolekcijos“ leidiniai, knygos įvairaus amžiaus vaikams.

Vaikų literatūros ir edukacijų skyriuje įrengta leidinių ekspozicija „Pažinkime ukrainiečių vaikų literatūrą“. Surinktos nuorodos, kur galima surasti vaikiškų knygų bei animacinių filmukų ukrainiečių kalba, visa ši informacija skelbiama viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.ukmergesvb.lt bei FB paskyroje.
Kraštotyros-bibliografijos skyriuje eksponuojami bičiulių iš Ukrainos dovanoti albumai, knygos, kiti leidiniai, pasakojantys apie ukmergiškių miestą partnerį – Podolę Kamenecą ir kitas šios šalies vietoves, jų gamtą, kultūrą, žmones. Pasakojama apie tai, kaip viskas buvo „iki tol“. Kol Ukrainos laukuose ramiai žydėjo ryškios saulėgrąžos.

Viešosios bibliotekos informacija.
Kristinos Darulienės nuotraukos.

 

array(0) { } array(0) { } array(0) { }