Ukmergės krašte svečiavosi rašytojas Vytautas Račickas

Laima Kutiščeva
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė

Jo knygos gimsta iš širdies,
Tad prie Račicko pavardės
Visi priprato jau seniai,
Na, o labiausiai – mokiniai.

Jo personažai tokie puikūs!
Be Edvarduko ir be Zuikos,
Be Nippės ir kitų vardų
Gyventi būtų nuobodu.

Rašytojas plačiai keliauja.
Vos tik išleidęs knygą naują,
Pirmiausia jis aplanko tuos,
Kurie jį skaito nuolatos.

O skaito jį jau kelios kartos,
Nes geros knygos šito vertos.
Smalsiausi laukia tęsinių,
Kas kartą vis įdomesnių.

Alma KAROSAITĖ. Apie Vytautą Račicką. https://pesonazuparkas.lt

Susitikome įpusėjus keliui link Ukmergės ir važiavome į Deltuvą, kur gaivus vasaros rytas kvietė susitikti su mylimu vaikų rašytoju, nuostabiu žmogumi, prozininku Vytautu Račicku. Laukti vaikų teko neilgai, ant stalo su autoriumi sudėjome knygeles, apžiūrėjome esamų rašytojo knygų parodą. Renginį pradėjo Deltuvos padalinio vyresnioji bibliotekininkė Šarūnė Lyškienė, kuri pristatė autorių. Daug įdomių faktų paminėjo – Vytautas Račickas pelnęs ne vieną literatūrinę premiją (už knygą „Zuika padūkėlis“, „Nauji Zuikos nuotykiai“, „Zuika dar gyvas“), jo knygos „Šlepetė“ 1996 m., „Baltos durys“ 2010 m., „Aš, dviratis, pirmoji meilė ir sumuštiniai su sliekais“ 2014 m. išrinktos Metų knygomis vaikams, paaugliams. Rašytojas per savo kūrybinį kelią yra parašęs 45 knygas vaikams – trumpus apsakymus, apysakas, noveles, komiksus, romaną ir kt. Rašytojo kūryba tęsiasi jau apie 50-metį.

Renginio metu rašytojas papasakojo apie naujausiai rašomą istoriją, kuri taip pat yra nepaprasta ir intriguojanti. Jo knygų personažai yra nuotaikingi ar išdykę, o istorijos kartais būna paremtos tikrais nutikimais, linksmos ir liūdnesnės. Paskutinė autoriaus parašyta ir išleista knyga „Juzulio istorijos“. Vaikams buvo perskaitytas nuotaikingas eilėraštis, apysakos ištrauka. Kalbinti vaikai nedrąsiai kėlė rankutes, norėdami gauti dovanų, atsakinėjo į rašytojo užduodamus klausimus.

Buvo smagu matyti didelį būrį vaikų Deltuvos bibliotekoje, kurių veiduose neblėso šypsena. O vėliau rašytojo laukė susitikimas su vaikais Želvos bibliotekoje. O jų buvo nemažas būrys, kurie jau smalsiai apžiūrinėjo knygutes ir vis kažko klausinėjo rašytojo.

Želvos padalinio vyresnioji bibliotekininkė Danguolė Gabinaitienė pasidžiaugė rašytojo ir vaikų bei juos atlydėjusių mokytojų, kolegių Jolantos ir Laimos atvykimu. Pristatė atvykusį rašytoją. Neprailgo susitikimas, vaikai klausėsi eilėraščio, spėliojo vis tiesdami rankutes ir norėdami jį pratęsti. Vaikai atidžiai klausėsi aprašytos istorijos apie mergaitę, kurį labai norėjo broliuko. Jie džiugino rašytoją užduodami vis kitokį klausimą, o ir rašytojas pradžiugino kelis vaikus dovanodamas knygas.

Rašytojas paminėjo, kad kiekvienos knygos paskutiniame lape yra jo namų adresas, vaikai gali jį aplankyti, susitikti, apžiūrėti jo kieme įkurtą personažų parką ar pabendrauti parašant jam elektroninį laišką.

Tad linkime vaikams ir paaugliams smagių kelionių, keliaujant kartu su knygų personažais, skaitant įdomias šio rašytojo knygutes. Lauksime bibliotekose ir iki kitų susitikimų!

Šarūnės Lyškienės ir Jolantos Gelūnaitės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }