Turininga išvyka į Rečionių bendruomenę

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Vidiškių seniūniją jungia keturios – Vidiškių, Šventupės, Jasiuliškių ir Rečionių bendruomenės, su kuriomis Jasiuliškių socialinės globos namų bendruomenė palaiko draugiškus ir glaudžius ryšius. Šį kartą savo bičiulius skaitytojus, globos namų gyventojus pakviečiau paviešėti į savo tėviškę – Rečionis. Puikiai nusiteikę jasiuliškiečiai susiruošė į smagią ekskursiją.
Pirmiausia aplankėme tautodailininkę Anelę Stancikienę. Anelė – nenustygstantis vietoje, visur suspėjantis žmogus. Ji dainuoja, rašo humoreskas ir scenarijus vaidinimams, pati yra puiki „pasakorka“ , gražiai porinanti tarmiška šnekta, padedanti tvarkytis dukrai medelyne „Puošmedis“, kurį su šviesios atminties vyru Jonu ūkininkaudami įkūrė 2006 metais. Kartu sukūrė savo sodybos akmenų ir metalo skulptūrų kolekciją, kurioje šiuo metu yra apie 50 eksponatų. Namų verandoje įkurdinti medžio ir floristikos darbai, pavadinti „Medinė fantazija“, o svetainė nuo grindų iki lubų papuošta jos tapytais paveikslais, kurių čia daugiau nei šimtas. Anelės darbų kraityje – ir išleista kūrybos knygelė „Ir aš čia buvau“ bei fantastiško grožio atvirukai, skirti dovanoms. Nuostabi šių namų šeimininkės „Menų sodyba“, kurioje, net nepastebėjome, kaip pralėkė visa valanda.
Antroji stotelė, kurioje stabtelėjome, – „Jurginkiemis“. Tai rečioniškės šachmatų mokytojos Virginijos Savickienės prižiūrimoje sodyboje vyraujantis grožis ir menas. Jurginai nuo seno puošia lietuviškus gėlių darželius, o jų mylėtojai įkuria ištisus sodus. Virginija augina kelis šimtus skirtingų veislių. Mus pasitikusi mama Regina Noreikienė pasakojo, kad darže yra apie tūkstantis kelmų ir 300–400 skirtingų veislių jurginų. O kur dar įvairių rūšių ir spalvų gvazdikėliai, kermėkai, lineliai, sausiukai, astrai, saulėgrąžos, net lapiniai burokai priderinti.
Dar viena Virginijos mėgstama veikla – siuvinėjimas. Žiūri į paveikslą ir negali suprasti, ar tai tapyta, ar fotografuota, tik vėliau supranti, kad tai siuvinėta. Kiek čia įdėta kruopštumo! Vienas darbelis kuriamas nuo kelių dienų iki kelių metų. Visos kelionės nupasakoti neįmanoma, tai reikia pamatyti patiems.
Laisvalaikio valandėlės, praleistos kaimynų seniūnijos bendruomenėje, išvykos dalyviams suteikė galimybę atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdienybės rutinos, atrasti nematytų meno ir gamtos kampelių, kurie leido mėgautis grynu oru, ramybe, grožėtis gėlių žiedų gausa ir įvairove. Grįždami namo, užsukome į „Kurėnų užeigą“ ir, kirsdami cepelinus, smagiai stebėjome Lietuvos krepšinio rinktinės varžybas su Bosnijos ir Hercogovinos komanda, kurias lietuviai laimėjo. Ši pergalė pažėrė dar daugiau gerų emocijų, nenusakomų įspūdžių.

Autorės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }