Rimvydo Šlepečio fotografijų paroda „Aukštyn“

Kristina Darulienė

vyresnioji bibliotekininkė edukacinei ir projektinei veiklai

Birželio 8 d. bibliotekoje atidaryta molėtiškio, tačiau Ukmergėje gyvenančio daugiau nei trisdešimt metų ir savo veikla pastebimo fotomenininko Rimvydo Šlepečio solo paroda „Aukštyn“. 

Kūriniuose užfiksuoti industriniai įvairios paskirties bokštai, jų detalės; atlikti naudojant skaitmeninę technologiją. Žiūrint, regis, lyg tai būtų ne mažų miestelių urbanistiniai objektai, o kokio milijoninio miesto atspindžiai, kuriame žmogus gali pasijausti tarsi būsimajame laike žiūrėdama į galingą dydį iš apačios… 

Autorius fotografuoja nuo paauglystės. Pradžia buvo jo tėčio vadovaujamame Molėtų raj. Bijutiškio aštuonmetės mokyklos būrelyje. Namų „foto laboratorijoje“ (tai tuo metu  buvo kambarys, uždangstytu langu prie didintuvo ir raudonos lempos) jis tėčiui padėdavo nuo vaikystės. Prieš kokių 30 metų,  kai išpopuliarėjo ,,muilinės”, išfotografavęs vieną kitą juostą, autorius nusprendė, kad geriau vis gi fotografuoti kad ir senu, bet ,,rimtu” veidrodiniu fotoaparatu. Vienu metu į rankas pasiėmęs fotoaparatą ,,Zenit” buvo susidomėjęs makrofotografija, kitą vasarą fiksavo įvairius fizikinius reiškinius. Paskutinius keliolika metų fotografuoja vien skaitmenine fototechnika, nes tai technologiškai paprasčiau, o galimybių neaprėpiama galybė.

Darbų ciklas ,,Aukštyn” atsirado, kai žinomas fotomenininkas Vilmantas Dambrauskas pernai pavasarį  pakvietė surengti Rimvydo darbų parodą   internetinėje galerijoje ,,Neatšaukti atidarymai”. Nenorėjęs rankioti senų nuotraukų iš asmeninio archyvo, jis nusprendė sukurti darbų ciklą, kur vaizdus vienytų kažkokia tema.

„Gal todėl, kad esu baigęs VU Fizikos fakultetą ir esu radiofizikas, įvairiausi mobilaus ryšio bokštai, antenos,  visokios kitokios konstrukcijos man  atrodo įdomūs. Taip ir atsirado šis darbų ciklas „Aukštyn“.

Paroda „Aukštyn“ kątik pabuvojusi Ėriškių kultūros centro galerijoje, atkeliavo  į Ukmergę. Ją galima aplankyti bibliotekos Konferencijų salės galerijoje (2 aukšte) darbo dienomis nuo 8-17 val. iki birželio 30 d.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }