„Poezijos pavasaris 2024“

Vanda Vinckienė
Ukmergės rajono savivaldybės
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Laičių padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Bičiulystės takeliais

Keliaudamas per Lietuvą tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris 2024“ baltu skrendančios paukštės sparnu gražiai kliudė ir Laičių kraštą, pažerdamas glėbį iškeliaujančio gegužio žiedų, poezijos posmų, muzikos, sukvietęs vėl susirinkti draugėn knygos, literatūros, poezijos mėgėjus, bendraminčius, kraštiečius ir būrį mielų svečių į poezijos posmų, romantiškų muzikos garsų, inscenizuotų vaizdelių popietę „Skrisk, poezijos paukštele…“
Širdingai dėkojame Kupiškio krašto žmonių su negalia sąjungos teatro grupei „Pasitikėjimas“, papuošusiai mūsų šventę gražios bendrystės džiaugsmu, sodriu, skambiu, šmaikščiu literatūriniu žodžiu ir gera nuotaika. Tikime, kad rūpestingai praminti jaukios bičiulystės takeliai drieksis iš Kupiškio į Ukmergės kraštą ir ateityje.

Svečiai parodė Kęstučio Paškevičiaus komediją „Šalaputris“ (režisierius Jonas Buziliauskas).
Šiais metais minime Lietuvos rašytojo, lietuvių literatūros klasiko Juozo Baltušio 115-ąsias gimimo metines. Ta proga teatro grupė inscenizavo vaizdelį „Išparduotos vasaros“ pagal Juozo Baltušio romano „Parduotos vasaros“ 1-ąjį tomą (režisierė Marija Žalnieriūnienė). Girdėjome ir paskaitymą iš Juozo Baltušio dienoraščio apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą. Susidomėję klausėmės eilių apie Kupiškio kraštą.

Noriu padėkoti visiems ir kiekvienam atskirai už nuoširdžias pastangas rengiant šventę. Kraštiečiui dainų atlikėjui Valdui Paškevičiui, kurio dėka mūsų renginiuose visada skamba himnas Laičiams ir žmonių pamėgtos dainos, mūsų krašto poetei Staselei Ladauskaitei, sušildžiusiai šventę jautriu poetiniu žodžiu.

Beje, paminėsiu vieną gražų faktą iš Staselės gyvenimo, apie kurį, manau, ne visi yra girdėję.

Nuo 2005 metų Lietuvoje rengiamas respublikinis poezijos konkursas „Baltojo balandžio sugrįžimas“, kurio metu teikiama Karolio Širvinsko premija, dalyviai pagerbiami įvairiais prizais. Šio konkurso laureatais ne kartą yra tapę ir ukmergiškiai – šviesios atminties poetė Zita Bataitienė, Leonora Jankeliūnienė, Albinas Kuliešis ir kiti.

2012 metais Karolio Širvinsko premija skirta ukmergiškei Vidai Kaulakienei, o mūsų krašto poetė Staselė Ladauskaitė šiame konkurse pelnė prizą „Už nuoširdžiausią eilėraštį“.

Dėkui mokytojoms Loretai Račickienei ir Sigitai Urbonienei, kurios visada atskuba į pagalbą, kai prireikia jų išminties ir darbščių rankų, mielajai mūsų seniūnei Violetai Kvirienei už palaikymą, padrąsinimą ir rūpestingą kasdieninę globą, o taip pat visiems renginio dalyviams, šaunios kaimo bendruomenės pirmininkei Ramunei Varnienei, bendruomenės nariams – už tai, kad visada būna kartu, dalijasi bendrais mūsų džiaugsmais, rūpesčiais ir padeda juos įveikti.

Širdingai dėkui jums visiems, mielieji!
Šiluma, bendrystė, viltis, grožis, gėris užliejo širdį.
Dėkoju likimui, kad mes esame šiandien kartu.
Ačiū visiems už meninį žodį, dainas, vaidinimą, linksmai ir jaukiai kartu praleistą laiką.

Rimos Karalienės ir Jūratės Paškevičienės nuotraukos.

array(3) { [1]=> string(10) "2024-06-19" [2]=> string(10) "2024-06-20" [3]=> string(10) "2024-06-26" } array(3) { [1]=> string(70) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/edukacija-lektuveliu-laidykle/" [2]=> string(91) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/kurybines-dirbtuves-suaugusiems-kaligrafine-tapyba/" [3]=> string(72) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/kompiuterinio-rastingumo-kursai/" } array(3) { [1]=> string(39) "Edukacija „Lėktuvėlių laidyklė“" [2]=> string(60) "Kūrybinės dirbtuvės suaugusiems „Kaligrafinė tapyba“" [3]=> string(32) "Kompiuterinio raštingumo kursai" }