Poezijos laipteliais – link Dangaus…

Gėlių žiedų pribirę bateliai penktadienį nužingsniavo per visą viešosios bibliotekos kiemą, kviesdami visus sekti mažomis jų pėdutėmis ir kopti laiptais aukštyn į Konferencijų salę. Mažulyčių spalvotų batukų pora pakeliui stabtelėjo ties Vlado Šlaito suoleliu ir nutarė kurį laiką, kol nesusirinks visi svečiai, tyliai pasnausti šalia saulėje įšilusios poeto knygos.

O mieste nuo ankstyvo ryto šurmuliavo jubiliejui skirti renginiai, iš proto ėjo alyvos, kaštonai, lubinai, net patys kukliausi narcizai, ir tie iš paskutiniųjų stengėsi sužibėti – nenusakomai saldaus jų aromato buvo sklidini visi viešosios bibliotekos kampai ir kampeliai. Čia jaukiai tirpstančią gegužės pavakarę po bibliotekos skliautais susitiko poezija, muzika ir pavasario žiedai.
Sulaukėme daug svečių. Į poezijos šventę žiedais nukaišytų batelių taku atžingsniavo savivaldybės mero pavaduotojas Eugenijus Kuodelis, administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, prisipažino negalėjęs neužsukti pro šalį keliavęs kraštietis poetas iš Jonavos Albinas Pavasaris, bibliotekos salėje netikėtai susitiko būrelis buvusių klasiokių, sugrįžusių į namus pasveikinti gimtojo miesto su jubiliejumi.

„Ukmergiškis dangus buvo tūkstantį kartų platesnis už mano gyvenimą“, – rašė Vladas Šlaitas, lyg šventą maldą palikęs mums meilės ir ilgesio kupiną savo kūrybą. Šia poeto eilute pavadintame Poezijos konkurse šiemet sulaukėme 16-os autorių, perskaitėme gerą pusšimtį atsiųstų eilėraščių.
„Džiaugiuosi konkurso dalyvių gausa ir tuo, kad tikrai buvo ir tų, kas pateisino lūkesčius, ir tų, kas nustebino, – rašo Vertinimo komisijos narys, kraštietis poetas, literatūrologas, kritikas Vainius Bakas. – Kartais gera poezija tiesiog mėgaujiesi ir, kai reikia vertinti, sunku reitinguoti pačius pačiausius, bet pamėginsiu. O jau iš to, kaip įvertins kiti, bus galima išvesti aritmetinį vidurkį. Apskritai noriu labai pasidžiaugti ir pasididžiuoti kraštiečiais konkurso dalyviais. Vis tenka būti įvairių poetinių konkursų komisijose, bet tokių stiprių dalyvių vienoje vietoje tikrai seniai nemačiau! Kalbu ir apie respublikinį lygį. Kartais iš pluošto eilėraščių šviečia vos vienas kitas, nusijoji saują pelų, lieka keli grūdeliai, o čia sauja grūdų, deimančiukais žėrinčių. Tai bent dalyviai, tai bent konkursas!”

Poezijos konkurso vertinimo komisija, vadovaujama Lietuvos rašytojų sąjungos nario, poeto Vlado Vaitkevičiaus, autorių kūrybą vertino trijose kategorijose.
Profesionalų kategorijoje I vieta skirta Lionei Melanijai Jankeliūnienei. II vietą pelnė Liongina Bučelytė ir Zuzana Stunžėnienė, III vietą – Stasė Kairytė-Čirbienė, Ričardas Šileika ir Vito Radovič slapyvardžiu savo kūrybą pateikęs Veprių krašto poetas Vytautas Jancikevičius.
Mėgėjų kategorijoje I vieta skirta Jolantai Šilenskienei, II vieta – Vilmai Šidlauskienei ir Monikai Blauzdienei, III vieta – Romualdui Petkevičiui, Nijolei Stunskaitei ir Zitai Sabulienei. IV vieta įvertina Genoefos Povilavičienės, Dianos Mlečkaitės ir Vlados Šeduikienės kūryba.
Jaunimo kategorijoje konkurso laureatu pripažintas Pijus Vasiliauskas-Brazauskas.
Vakaro metu savo kūrybą skaitė ir šventėje dalyvavę rajono literatai: Janina Audzijonienė, Genovaitė Krogertaitė-Aniūnienė, Tamara Reingardtienė, Regina Mulevičienė, Antanas Šimatonis.
Konkurso dalyviams įteikti Vertinimo komisijos padėkos raštai, eiles skaičiusiems svečiams – viešosios bibliotekos ir rėmėjų prizai.

Kaip neatsiejamas pavasario žydėjimas nuo poezijos, taip neatsiejama Vlado Šlaito viešoji biblioteka nuo Ukmergės meno mokyklos, kurios jaunosios violončelininkės drauge su savo vadove mokytoja Angele Adamoniene ir koncertmeistere Rasa Jermolavičiene tiesiog užbūrė publiką savo atliekamais Liudviko van Bethoveno ir kitų autorių kūriniais, o legendinės “Paloma Blanca” nuščiuvusioje vakaro tyloje gėrėdamiesi klausėmės net du kartus.

Mielu atradimu visiems tapo ir poezijos konkurso dalyvis bardas Romualdas Petkevičius, pavertęs savo eiles dainomis ir pritaręs sau gitara. Vėliau, svečiams susibūrus prie kavos puodelio, Romualdas padainavo ir daugiau dainų Maironio, Liutauro Degėsio bei kitų poetų žodžiais.
Patys geriausieji, vertingiausieji Poezijos konkurso „Ukmergiškis dangus buvo tūkstantį kartų platesnis už mano gyvenimą“ (Vladas Šlaitas) eilėraščiai gražiai suguls į būsimąją poezijos knygelę.

Viešosios bibliotekos informacija.
Kristinos Darulienės ir Sigitos Astikienės nuotraukos.

Daugiau nuotraukų viešosios bibliotekos  Facebook paskyroje

array(2) { [0]=> string(10) "2024-07-22" [1]=> string(10) "2024-07-30" } array(2) { [0]=> string(73) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/vaiku-dienos-stovykla-tarp-knygu/" [1]=> string(112) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/edukacija-suaugusiems-piesiniu-ir-nuotrauku-apipavidalinimo-dirbtuveles/" } array(2) { [0]=> string(40) "Vaikų dienos stovykla „Tarp knygų“" [1]=> string(82) "Edukacija suaugusiems „Piešinių  ir nuotraukų apipavidalinimo dirbtuvėlės"" }