Pasveikinome ukrainiečius Kalėdų proga

Pasaulio stačiatikybės puoselėtojai – sentikiai, stačiatikiai, unitai Kalėdas švenčia pagal senąjį kalendorių – sausio 7 d. Švenčių išvakarėse Vlado Šlaito viešosios bibliotekos bendruomenė aplankė Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje gyvenančius karo pabėgėlius iš Ukrainos ir pasveikino juos Kalėdų proga. Už kolektyvo surinktas lėšas buvo nupirkta maisto produktų, įvairių šventinių gardumynų, lietuviškų saldumynų.

Išgirdę, kam bus skiriamos vaišės, miesto centre įsikūrusios jonaviškės verslininkės Veronikos Kavoliūnienės „baltosios krautuvėlės“ šeimininkai su džiaugsmu perdavė ukrainiečiams ir savo šventinį paketą rūkytų mėsos gaminių – kad prieglobstį radusių karo pabėgėlių šventinis stalas būtų gausesnis, kad toli nuo namų atsidūrę žmonės nors trumpam pajustų namų šilumą ir jaukumą.

Technologijų ir verslo mokyklos bendrabutyje šiuo metu įsikūrę 36 ukrainiečiai – moterys ir vaikai, atvykę iš Kyjivo, Charkivo, Zaporižios, Mykolajivo ir kitų miestų. Daugelis dirba, vaikai lanko mokyklas, kai kurie iš jų po pamokų skuba ir į Meno mokyklą.

Penktadienį, kai lankėmės pas juos svečiuose, visa laiptinė buvo sklidina gardžių virtuvės kvapų – moterys ruošė Kūčių vaišes, kepė pyragus Kalėdoms. Mažieji vis dar siautėjo apie papuoštą kalėdinę eglę – ją ukmergiškiai padovanojo ukrainiečiams su visais žaisliukais. Džiaugsmingai amsi ir čia tebegyvenantis keturkojis, kurį visai mažytį šeimininkė atsivežė į Ukmergę iš Ukrainos. Pavasarį šunelių buvo ir daugiau, jiems net pavojus buvo iškilęs „netekti bendrabučio“, nes tvarkos sergėtojams atrodė nesuderinamas dalykas leisti įsikurti mokyklos pastate žmonėms ir gyvūnams. Dėkui rajono savivaldybės merui Rolandui Janickui, užstojusiam mažuosius karo pabėgėlius. Du iš jų neseniai grįžo į Ukrainą ir kantriai laukia, kol šeimininkai pasiims juos į naujuosius namus Vokietijoje.

Sekmadienio vakarą Vilniuje, Katedros aikštėje, stačiatikių Kalėdų šventė užbaigė Žiemos švenčių festivalį. Gausiai susirinkusiems vilniečiams, sostinės svečiams koncertavo ukrainiečių folkloro kolektyvai, kitų tautų atlikėjai – dainininkai, šokėjai, čiuožėjai, jaunieji teatralai. Renginio dalyvius sveikino iš Kyjivo, Šv. Sofijos soboro, atvykęs ukrainiečių dvasininkas tėvas Georgijus Kovalenka.

Kristinos Darulienės ir Ramūno Gražio nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }