Parodos „Laikom frontą“ atidarymas ir filmo „Antanas Lukša. Brolio pažadas“ pristatymas

Artėjant Gedulo ir vilties dienai Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos bendruomenė pakvietė ukmergiškius, rajono mokyklų mokytojus ir mokinius į susitikimą, kurio metu vyko dokumentinio filmo „Antanas Lukša. Brolio pažadas“ peržiūra ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus darbuotojų parengtos edukacinės-kilnojamosios parodos „Laikom frontą!“ atidarymą. Dokumentinis filmas skirtas Laisvės kovotojui, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos ilgamečiam vadovui ir Garbės pirmininkui, kuris ilgą laiką buvo gyvų ir žuvusių partizanų balsas, Lietuvos partizano Juozo Lukšos-Daumanto broliui – Antanui Lukšai.

Renginyje dalyvavo filmo autorė ir režisierė Rūta Sinkevičienė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vyresnioji patarėja Aldona Jakavonienė.

Į filmo peržiūrą susirinko gausus būrys Ukmergės Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų moksleivių ir juos atlydėjusių mokytojų, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo narių. Prieš filmo peržiūrą sveikinimo žodį tarė ir viešnias pristatė Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo pirmininkė Aldona Kalesnikienė.

Filmo peržiūrai pasibaigus sveikinimo žodį sakė Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Kraštotyros ir fondų valdymo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė kraštotyrai Rita Adomonytė ir įteikė viešnioms atminimo dovanas.

Ačiū renginio viešnioms, mūsų bibliotekos bičiuliams Antano Smetonos ir Jono Basanavičiaus gimnazijų mokytojams ir mokiniams.

Iki kitų malonių susitikimų!

Paroda „Laikom frontą!“ bibliotekos salėje bus eksponuojama iki birželio 13 dienos.

Nuotraukos Indromedos Jankauskienės.

array(4) { [0]=> string(10) "2024-06-18" [1]=> string(10) "2024-06-19" [2]=> string(10) "2024-06-20" [3]=> string(10) "2024-06-26" } array(4) { [0]=> string(93) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/spaudiniu-paroda-joniniu-reiksme-prasme-ir-paslaptys/" [1]=> string(70) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/edukacija-lektuveliu-laidykle/" [2]=> string(91) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/kurybines-dirbtuves-suaugusiems-kaligrafine-tapyba/" [3]=> string(72) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/kompiuterinio-rastingumo-kursai/" } array(4) { [0]=> string(64) "Spaudinių paroda „Joninių reikšmė, prasmė ir paslaptys“" [1]=> string(39) "Edukacija „Lėktuvėlių laidyklė“" [2]=> string(60) "Kūrybinės dirbtuvės suaugusiems „Kaligrafinė tapyba“" [3]=> string(32) "Kompiuterinio raštingumo kursai" }