Jaukiame Šventupės dvarelyje vakar (rugsėjo 18 d.) skambėjo subtili liaudies muzika skleidžiama iš kiek primirštų instrumentų. Muzikinių instrumentų meistras iš Pasvalio krašto, Albertas Bartašius, pristatė savo gaminamus instrumentus (birbynę, ožragį, daudytę, skudučius, švilpą, dambrelį, kankles, basetlę, rylą, būgnus) ir pasakojo, kaip juos reikia gaminti, kokios medžiagos buvo naudojamos, kokia grojimo tradicija būdavo seniau.
Svečias dalinosi, kaip jis atrado kelią į meistrystę apipindamas savo pasakojimą šmaikščiomis istorijomis iš gyvenimo, etnografinių ekspedicijų, pabrėždavo, kad jam labiau patinka mąstymas, kad ne viską galima nusipirkti, o viską galima pasidaryti savo rankomis.
Meistras kartu su žmona Lina yra žinomi etninės kultūros žmonės, jų vystomos amatų sritys yra pripažintos ir sertifikuotos, į Valakėlių kultūros centro renginius plūsta šviesuoliai ir tradicija besidomintys žmonės iš kitų vietovių, didmiesčių, aplinkinių šalių. Vieni garsiausių jų organizuojamų unikalių festivalių yra „Naktišokiai”, rengiami per mūsų Nepriklausomybės dieną, „Bandūrėlis”, „Pyraginės”, yra gan plačiai žinomi ir ypač lankomi… Šio šeimyninio dueto puoselėjama muzika yra girdima įvairiuose muzikiniuose projektuose („Vilko pupos”), renginiuose („Skamba skamba kankliai”, „Griežynė”, „Atataria lamzdžiai”) bei Lietuvos ir Baltijos šalių festivaliuose („Mėnuo juodaragis”, „Suklegos” ir kt.).
Šventupės dvarelis – puiki vieta kameriniams renginiams, edukacijoms buriantis bendrystės trokštančius žmones. Buvome šiltai priimti su naminėmis vaišėmis, vietinio šaltinėlio vandeniu, arbata, įgarsinta krašto legenda…
Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos projektas „Gyvieji amatai Ukmergės krašto dvaruose”, remia Kultūros paveldo departamentas prie KM.
Daugiau nuotraukų galite matyti paspaudę ČIA