Jasiuliškių socialinės globos namų gyventojų ir darbuotojų žygis

Vilma Belapetravičienė

Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos

Jasiuliškio padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

Gedulo ir Vilties diena

Birželio 14-oji – Gedulo ir Vilties diena, skaudi Lietuvos istorijos data. Paminėti šią datą žygiu į Didžiosios kovos apygardos Partizanų parką susirinko gražus būrelis Jasiuliškių socialinės globos namų gyventojų ir darbuotojų. Jo metu buvo apžiūrėti parke pastatyti kryžiai, garsiai perskaityti užrašai, kam kiekvienas kryžius skirtas. Išgirdome trumpą tų įvykių istoriją, skaitėme Dalios Teišerskytės eiles ir prisiminimų ištraukas iš knygos „Ir aš ten buvau…“ bei prisiminimus ir tremtinių maldą „Vivos plango, Mortuos voco“ (Gyvuosius apverkiu, mirusiuosius šaukiu) iš Monsinjoro Alfonso Svarinsko atsiminimų knygos „Nepataisomasis“.

Labai norime ir tikime, kad „Juodojo birželio“ tragedija nepasikartos. Puoselėkime atminimą tų, kurie buvo ištremti mirti, vargti, išnykti…, bet išliko: dainose, istorijose, nuotraukose, atsiminimuose, Laisvės troškime ir jos siekime!

Šiame žygyje turėjome labai gerų patirčių. Prisiminėme istoriją, buvome gamtoje ir ja grožėjomės, klausėmės įvairių paukštelių garsų, mėginome juos atkartoti, rinkome žemuoges ir sveikai judėjom, įveikdami 12 kilometrų.

Ingos Četrauskienės, Vilmos Belapetravičienės nuotraukos

array(2) { [0]=> string(10) "2024-07-22" [1]=> string(10) "2024-07-30" } array(2) { [0]=> string(73) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/vaiku-dienos-stovykla-tarp-knygu/" [1]=> string(112) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/edukacija-suaugusiems-piesiniu-ir-nuotrauku-apipavidalinimo-dirbtuveles/" } array(2) { [0]=> string(40) "Vaikų dienos stovykla „Tarp knygų“" [1]=> string(82) "Edukacija suaugusiems „Piešinių  ir nuotraukų apipavidalinimo dirbtuvėlės"" }