Išvyka į Lietuvos aklųjų biblioteką

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Grupė Jasiuliškių socialinės globos namų bendruomenės ir bibliotekininkė Vilma lankėsi Vilniuje, po renovacijos duris atvėrusioje Lietuvos aklųjų bibliotekoje, kuri nuo sausio 1 d. tapo Audiosensorine biblioteka. Mus pasitiko ir ekskursiją po biblioteką surengė kultūrinių veiklų kuratorė Janina Vileikiene. Ji papasakojo apie biblioteką, čia vykdomas veiklas ir edukacijas, įvairius susitikimus. Apie permainas, naujoves bibliotekoje pasakojo ir direktorė Inga Davidonienė.
Klausėmės Selemono Paltanavičiaus garsinės knygos „Kaip miega gyvūnai“, kuri kupina įvairių gyvūnų garsų, upelio čiurlenimo, lietaus lašų barbenimo, miško ošimo.
Brailio spausdinimo įrangos operatorius Alvydas Tamošaitis pademonstravo, kaip spausdinamos knygos Brailio raštu, kaip neregiai naudojasi telefonu.
Vartotojų aptarnavimo skyriuje apžiūrėjome knygų Brailio raštu fondus, kurių čia sukaupta daugiau nei 15 tūkstančių. Pavartėme unikalias rankomis kurtas taktilines knygeles. Mėginome įsivaizduoti aklųjų skaitymą užmerktomis akimis ir tik pirštais atspėti liečiamą iliustraciją. Ne visiems pasisekė. Interaktyviame stende susipažinome su garsinėmis knygomis.
Edukacijų salėje stebėjome, kaip galima patiems parašyti abėcėlę ar tekstą Brailio raštu. Vaikščiojome koridoriais, kurie nutiesti vedančiomis plytelėmis. Taškai įspėja, atkreipia dėmesį.
Po įdomios ekskursijos po biblioteką vykome į Katedros aikštę, fotografavomės prie gražuolės eglės, prakartėlės. Pasivaikščioję po Vilniaus senamiestį, papietavę „Katpėdėlėje“, grįždami namo, aplankėme ir kalėdinę kaimynų širvintiškių eglę.
Pasisėmę gerų emocijų, atradę daug naujovių, su puikia nuotaika grįžome namo.

Autorės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }