Išeksponuota Birutės Gadišauskienės tapybos darbų paroda

Pirmadienio popietę bibliotekos Informacijos ir inovacijų skyriaus sienos pražydo spalvomis. Pasipuošėme nuostabiais Birutės Gadišauskienės tapybos darbais, kurie įnešė dinamikos, nuotaikos ir vasaros į mūsų širdis. Labai kviečiame visus apsilankyti ir pasidžiaugti bei pasigrožėti šiais meno kūriniais!

 

Birutė Gadišauskienė – inžinierė, mama, chemikė, keliautoja, o dabar dar ir kūrėja, laisvu laiku tapanti gimė Aukštaitijoje, Kupiškyje. Baigusi mokyklą, išvyko studijuoti į tuometinį Kauno politechnikos institutą. Baigusi chemijos technologijos fakulteto neorganinės technologijos specialybę, ilgus metus dirbo vadovaujamą darbą tuometinėje Jonavos azotinių trąšų gamykloje.

Šeima ir mažamečiai vaikai pakoregavo Birutės darbinę veiklą, tačiau nepaisant amžiaus ir solidžios darbinės patirties Birutė susidomėjo būtent tapyba ir ją labai pamėgo. Gilindamasi į Lietuvos ir pasaulio menininkų kūrybą, studijuodama mandalų bei fraktalų kūrimą, Birutė ieškojo ir savojo kūrybiškumo kelio.

B. Gadišauskienė yra pastovi Vilniaus dailės akademijos rengiamų vasaros praktikų Panemunėje bei Klaipėdoje dalyvė. Jos paveikslus buvo galima pamatyti parodose bibliotekose, kultūros centruose ir šalies muziejuose: Kupiškyje, Ukmergėje, Jonavoje, Kaune, Kėdainiuose, Radviliškyje, o taip pat Kauno apskrities teismų patalpose Kaune, Kaišiadoryse, Kėdainiuose. 2019 metais suruošta paroda Seimo rūmuose, Panemunės pilies erdvėse, Užupio kavinėse ir kitur.

Per aštuonis intensyvius kūrybos metus nutapyta apie 170 paveikslų, surengta apie 40 parodų.

Žinomas dailininkas, prof. dr. Jonas Butkevičius Birutės Gadišauskienės kūrybą apibūdina taip: „Birutės Gadišauskienės stilius išplaukia iš Lietuvos „arsininkų“ tradicijų. Tai atsispindi jos ryškiose, drąsiose, jautriai išmąstytose spalvinėse dermėse. O taip pat paveikslų struktūrose. Noriu pabrėžti, kad Birutė yra tikras grynuolis, pagaunantis impulsą ir improvizuojantis, sugebantis išreikšti savo gyvenimo patirtį ir kūrybines emocijas tapyboje. Tvirtos linijos, ryškios spalvos, stiprūs potėpiai atspindi atvirą simbolizmą, kartu paprastumą, padiktuotą įspūdžių ir asmeninių išgyvenimų. Jos paveikslai suprantami kiekvienam, todėl parodos surenka dideles auditorijas jos talento gerbėjų. Idėjos kūrybinei praktikai kyla iš supančios aplinkos. Kūrybinė linija brėžiama su konkrečių vietų materialios kultūros analize ir tyrinėjimu. Sukaupta gyvenimo patirtis, kelionių įspūdžiai, jausmai ir pergyvenimai pinami į pasakojimą, kuris kaip meninės minties išraiška vaizduojama simboliais“.

Pati kūrėja pridūria: „ Gyvenimas – nuostabus dalykas, kasdien dovanojantis stebuklą, kuriuo nepaliauju džiaugtis ir stebėtis. Mes patys sukuriame aplinką ir sąlygas, kuriose gyvename. Kasdienis tobulėjimas, siekimas tikslo, ieškojimas iššūkių ir naujų potyrių, tai – gera pradžia įkvėpimui, iš kurio gimsta nauji kūriniai. Tai, kaip kelionė link horizonto… tada prisimenu gerbiamo maestro Jono Vaitkaus žodžius: O GERAI, KAD HORIZONTAS TOLI“.

Parodą galite aplankyti iki gegužės 31 d.

 

array(4) { [0]=> string(10) "2024-05-28" [1]=> string(10) "2024-05-28" [2]=> string(10) "2024-05-29" [3]=> string(10) "2024-05-30" } array(4) { [0]=> string(122) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/transliacija-internetu-tema-vaiku-patycios-internete-ka-svarbu-zinoti-suaugusiems/" [1]=> string(58) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/skaitytoju-klubas/" [2]=> string(107) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/sauliaus-urbonaviciaus-samo-parodos-rokas-ir-teptukas-apziurejimas/" [3]=> string(102) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/literaturos-ir-vizualiuju-menu-sintezes-svente-artyn-poezijos/" } array(4) { [0]=> string(92) "Transliacija internetu tema „Vaikų patyčios internete: ką svarbu žinoti suaugusiems“" [1]=> string(18) "Skaitytojų klubas" [2]=> string(80) "Sauliaus Urbonavičiaus – Samo parodos „ROKAS IR TEPTUKAS“ apžiūrėjimas" [3]=> string(74) "Literatūros ir vizualiųjų menų sintezės šventė „ARTyn POEZIJOS“" }