Edukacija „Valgomas paveikslas“

Danguolė Gabinaitienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Želvos padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Želvos bibliotekoje surengta edukacija tautiniais motyvais „Valgomas paveikslas“, kurioje dalyvavo šio paveikslo auto

rė, architektė Birutė Pečiukaitė-Baltuškienė, gyvenanti Molėtų rajone. Autorė pasakojo, kad ji teikė projektą Molėtų rajone veikiančiai vietos veiklos grupei „Keisdamiesi keičiame“ pagal populiariąją Leader priemonę „Regioninių produktų kūrimas panaudojant krašto kultūros ir istorijos paveldą“. Įgyvendinusi šį projektą, autorė pradėjo kurti „Valgomus paveikslus“. Pasak architektės, šiandieną mes esame tokie, kokius mus sukūrė praeitis, protėviai. Svarbu suprasti, iš kur atėjome, jausti pagarbą Lietuvai ir jos tradicijoms.
„Mano produkto ieško žmonės, vertinantys tradicijas, tačiau norintys gyventi šiuolaikiškai“, – teigia architektė, „Miniatiūros“ įkūrėja Birutė Pečiukaitė-Baltuškienė, pasakojanti apie mūsų kultūrą, istoriją įdomesniais būdais – kurdama valgomus paveikslus su tautiniais motyvais, protėvių pasaulėžiūros ženklais ir simboliais.
Laikas prabėgo greitai ir įdomiai, klausantis Birutės pasakojimų apie Lietuvos regionų tautinių drabužių reikšmę ir jų spalvas. Kiekvienas kūrėme valgomą paveikslą savarankiškai, tačiau jai vis padedant, pamokant. Naudojome obuolių becukrio sūrio produktą. Taip pat derinome kivio, mėlynių ir kitų natūralių produktų spalvas.
Kiekvienas pasigaminome po valgomą paveikslą, kurį įdomiai įsirėminome ir parsinešėme į namus.
Gražiai praleidę laiką, planuojame vėl susitikti ir pasidalinti savo idėjomis su Želvos bibliotekos bičiuliais.
Bendradarbiaujant su kaimynais iš Molėtų kyla įvairių minčių ir noras pasidalinti idėjomis.

Kristinos Macijauskienės ir autorės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }