Duris atvėrė Ukmergės Senasis (nebe) Knygynas

Duris atvėrė Ukmergės Senasis (nebe) Knygynas

Sigita Astikienė

Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė

Dar praėjusių metų pabaigoje Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu Ukmergės Vlado Šlaito viešajai bibliotekai patikėjimo teise buvo atiduotos Senojo Knygyno patalpos (jų plotas – daugiau kaip 140 m2). Knygynas jau keletą metų nebeveikė, patalpos stovėjo tuščios. Patalpas perdavus bibliotekai, jos buvo pradėtos tvarkyti, atlikti elektros instaliacijos keitimo bei remonto darbai. Įrengta paveikslų pakabinimo ir patalpų apšvietimo sistema. Prie Knygyno tvarkymo darbų daug prisidėjo savivaldybės kolegos, Ukmergės miesto seniūnija, į pagalbą atėjo ir Ukmergės Antano Smetonos bei Jono Basanavičiaus gimnazijų mokytojai bei mokiniai, savanoriai, bibliotekos darbuotojai.

Birželio 13 dieną įvyko Ukmergės Senojo (nebe) Knygyno atidarymo šventė, kurios metu buvo pristatyta šios erdvės veiklos idėja bei koncepcija. Knygynas nuo šiol atgimsta kaip nauja, šiuolaikiška, įdomi erdvė, atvira vietos bendruomenei.

Knygyne veiks daugumai ukmergiškių gerai pažįstama Arūno Kulikausko ir Oksanos Judakovos įsteigta „Vilkamirgės galerija”. Pagrindinė galerijos veiklos kryptis – profesionalaus meno sklaida. Tačiau galerijoje pristatomos ne tik žymių menininkų, bet ir niekam nežinomų, meno nestudijavusių, tačiau kūrybai pasišventusių kūrėjų parodos. Šiuo metu vykdomi Lietuvos autsaiderių meno tyrimai, todėl galerijoje bus rengiamos ir autsaiderių meno parodos.

Savo veiklą atidarymo metu pristatė ir VšĮ „Nekarūnuotas“. Tai – organizacija, siekianti sukurti jaukią ir kūrybišką bendruomeninę erdvę Knygyne, taigi čia organizuos kultūrines bei kūrybines veiklas.

 

Bibliotekos darbuotojai priims vietos gyventojus ir miesto svečius patogiu metu, bus galima naudotis internetu, susitikti su draugais, apžiūrėti parodas, dalyvauti renginiuose ir įvairiose kultūrinėse veiklose. Bibliotekai svarbu išsaugoti Knygyno istoriją, todėl čia bus rengiami garsiniai skaitymai, knygų bei dokumentinio paveldo pristatymai, susitikmai su kultūros ir meno žmonėmis. Tokiu būdu Ukmergės Senasis (nebe) Knygynas taps erdvė, kuri atgims nauja bendrystės forma.

Atidarymo metu simboliškai buvo sudaužytos lėkštės, kurių šukės turėtų atnešti sėkmę naujajai erdvei. Gausiai susirinkusius ukmergiškius ir miesto svečius sveikino Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas, administracijos direktorė Inga Pračkailė, vicemeras Eugenijus Kuodelis. Vadovai įteikė būsimų Knygyno renginių ir parodų svečių atsiliepimų knygą bei graviruotą rašiklį. 

Renginio metu buvo pristatyta bendra menininkų Violetos Bubelytės ir Vadimo Šamkovo fotografijų paroda. Koncertavo ukmergiškiai muzikantai Haroldas Liumparas ir Odilija Murauskaitė. Susirinkusius kava ir saldumynais vaišino kavos kultūros ekspertai Backstage Café.

 

Jau nuo birželio 14 dienos Ukmergės Senasis (nebe) Knygynas laukia visų, norinčių pasižvalgyti ir įgyti naujų kultūrinių patirčių.  

Indromedos Jankauskienės nuotraukos

array(2) { [0]=> string(10) "2024-07-22" [1]=> string(10) "2024-07-30" } array(2) { [0]=> string(73) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/vaiku-dienos-stovykla-tarp-knygu/" [1]=> string(112) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/edukacija-suaugusiems-piesiniu-ir-nuotrauku-apipavidalinimo-dirbtuveles/" } array(2) { [0]=> string(40) "Vaikų dienos stovykla „Tarp knygų“" [1]=> string(82) "Edukacija suaugusiems „Piešinių  ir nuotraukų apipavidalinimo dirbtuvėlės"" }