Dailininko drobėse – apie šokį, muziką, poeziją, mistiką, meilę…

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Konferencijų salė nušvito ir sužėrėjo. Ryškiau nei klevai rudenį ar ankstyvas saulės tekėjimas kalnuose. Tiek ekspresijos, aistros, spalvų salės sienos seniai neregėjo. Savo tapytomis drobėmis biblioteką išdabino dailininkas Rolandas Butkevičius. Įsikūręs Petronių kaime, savo namų sodyboje jis įrengė dailės galeriją, kurioje galima ne tik grožėtis, gerėtis, bet ir įsigyti patikusį autoriaus kūrinį.

„Gimiau 1964 m. Vilniuje, aktorių šeimoje. Nuo vaikystės buvau apsuptas įvairiausių menininkų – nuo šokėjų ir muzikantų iki tapytojų ir rašytojų. Tokioje aplinkoje augdamas, ir pats ėmiau bandyti įvairias meno formas. Piešiu nuo pat vaikystės. Rašiau eilėraščius, bandžiau groti įvairiais muzikos instrumentais ir kurti muziką. Pirmąją mano darbų parodą, kai man buvo aštuoneri, surengė mama Jaunimo teatro patalpose“, – teigia dailininkas, meno kritikų pelnytai vadinamas lietuviškuoju Salvadoru Dali. Jis prisipažįsta, jog savo paveiksluose bando išreikšti šokio judesį, muzikos instrumentų grakštumą, mistinę kūrybos procesų būseną.

„Mano personažai gimsta intuityvios kūrybos procese, todėl atrodo paslaptingi ir nežemiški‘‘, – šypsosi kūrėjas. Jis yra surengęs personalinių parodų įvairiuose Lietuvos miestuose. Keletas dailininko darbų puošia poezijos knygelių viršelius. Paveikslai yra iškeliavę į Lietuvos, Airijos, Norvegijos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir kitų šalių privačias kolekcijas.

Rolando Butkevičiaus tapybos darbų paroda viešojoje bibliotekoje veiks iki birželio 25 dienos.

Kviečiame apsilankyti fantastiškoje spalvų oazėje.

Foto: Kristina Darulienė ir Rolandas Butkevičius.

Daugiau nuotraukų bibliotekos Facebook paskyroje

 

array(4) { [0]=> string(10) "2024-06-18" [1]=> string(10) "2024-06-19" [2]=> string(10) "2024-06-20" [3]=> string(10) "2024-06-26" } array(4) { [0]=> string(93) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/spaudiniu-paroda-joniniu-reiksme-prasme-ir-paslaptys/" [1]=> string(70) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/edukacija-lektuveliu-laidykle/" [2]=> string(91) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/kurybines-dirbtuves-suaugusiems-kaligrafine-tapyba/" [3]=> string(72) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/kompiuterinio-rastingumo-kursai/" } array(4) { [0]=> string(64) "Spaudinių paroda „Joninių reikšmė, prasmė ir paslaptys“" [1]=> string(39) "Edukacija „Lėktuvėlių laidyklė“" [2]=> string(60) "Kūrybinės dirbtuvės suaugusiems „Kaligrafinė tapyba“" [3]=> string(32) "Kompiuterinio raštingumo kursai" }