Bibliotekoje pristatyta knyga „Angelo pėdos“

Bibliotekoje pristatyta knyga „Angelo pėdos“

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos direktorė

   Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje vyko ukmergiškio poeto, fotografo, menininko Albino Kuliešio naujausios poezijos knygos „Angelo pėdos“ sutiktuvės. Renginyje dalyvavo Raguvos kultūros centro meno vadovė, muzikos ir dainų kūrėja bei atlikėja Rima Žudienė. Knygą pristatė Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centro pirmininkė, Rokiškio krašto kultūros žurnalo ,,Prie Nemunėlio“ redaktorė Alicija Matiukienė.
   Albinas Kuliešis yra Lietuvos Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys, Ukmergės kino ir foto klubo „Horizontas“ vadovas, Ukmergės literatų klubo narys. Būdamas fotografas profesionalas surengė daugiau kaip 12 personalinių fotografijos parodų Lietuvoje ir užsienyje. Yra išleidęs dvi poezijos knygas: „Žodžiai, kuriais tu netikėjai“ ir „Pamesti eilėraščiai“, du meninės fotografijos albumus „Kelionės po Lietuvą akimirkos“, atvirukų rinkinius, skirtus Ukmergei bei Rokiškiui, yra fotografijos ciklo „Kūrėjų veidai – Lietuvos menininkai“ autorius. Taip pat Albinas Kuliešis – respublikinio meno kūrėjų festivalio „Langas į širdį“ organizatorius. Prieš metus įkūrė dvi galerijas – „Baltojo paukščio“ mini galeriją savo tėviškėje Toliūnuose bei „Grafo galeriją“ Ukmergėje.
   Knygą sudaro trys skyriai: „Angelų pėdomis“, „Meilės ilgesys“ ir „Ieškojimai“. Leidinys iliustruotas autoriaus meninėmis fotografijomis. Kiekviena jų – ypatinga, turinti savo atsiradimo istoriją. „Angelo pėdos“ atskleidžia žmogaus ryšį su savaisiais angelais, pateikia daugiasluoksnį mūsų dvasinio pasaulio matymą ir pajautimą, knygoje vyrauja filosofiniai apmąstymai. Pagal autoriaus poeziją yra sukurta ir ne viena daina – daugeliu jų klausytojus džiugina atlikėja Rima Žudienė.
   Pasakodamas apie knygos atsiradimą, jos autorius džiaugėsi, kad leidybą parėmė daugybė kūrybai ir poezijai neabejingų žmonių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Poetas pasidalino ir neeilinėmis fotografijų, kuriomis iliustruota knyga, istorijomis. Po renginio gausus būrys poezijos mylėtojų norėjo pabendrauti, įsigyti knygų su autoriaus autografu.
   Naujausią poeto Albino Kuliešio knygą „Angelo pėdos“ galima rasti Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje bei visuose jos padaliniuose. O su knygos pristatymu autorius ir toliau planuoja keliauti po Lietuvos miestus ir miestelius džiugindamas žmones savo kūryba.

Stasio Sudeikio nuotraukos

array(4) { [0]=> string(10) "2024-05-28" [1]=> string(10) "2024-05-28" [2]=> string(10) "2024-05-29" [3]=> string(10) "2024-05-30" } array(4) { [0]=> string(122) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/transliacija-internetu-tema-vaiku-patycios-internete-ka-svarbu-zinoti-suaugusiems/" [1]=> string(58) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/skaitytoju-klubas/" [2]=> string(107) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/sauliaus-urbonaviciaus-samo-parodos-rokas-ir-teptukas-apziurejimas/" [3]=> string(102) "https://ukmergesvb.lt/lt/library-events/literaturos-ir-vizualiuju-menu-sintezes-svente-artyn-poezijos/" } array(4) { [0]=> string(92) "Transliacija internetu tema „Vaikų patyčios internete: ką svarbu žinoti suaugusiems“" [1]=> string(18) "Skaitytojų klubas" [2]=> string(80) "Sauliaus Urbonavičiaus – Samo parodos „ROKAS IR TEPTUKAS“ apžiūrėjimas" [3]=> string(74) "Literatūros ir vizualiųjų menų sintezės šventė „ARTyn POEZIJOS“" }