Bibliotekininkų viešnagė Seime

Lietuvos Respublikos Seimo nario ukmergiškio Juozo Varžgalio kvietimu, minėdami Vlado Šlaito viešosios bibliotekos šimtmetį, rajono bibliotekininkai, lydimi Seimo nario patarėjos ir padėjėjos Justinos Stalionės, lankėsi šalies parlamente.

Į Seimo rūmus atvykusius bibliotekininkus pasitiko jau antrą kadenciją čia dirbantis, visiems gerai žinomas mūsų parlamentaras Juozas Varžgalys.

Ekskursijos po Seimo rūmus metu aplankėme Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimui svarbias erdves – Kovo 11-osios Akto, Konstitucijos, Lietuvos Tarybos sales, Lietuvos laisvės gynėjų ir Vitražo galerijas.

Nepakartojamą įspūdį visiems paliko Algirdo Mykolo Brazausko salė, kurioje akreditacinius raštus įteikė pirmieji ambasadoriai Lietuvai, čia priimamos Seimo svečių delegacijos, rengiami susitikimai su užsienio šalių atstovais.

Nuo 2007 metų rudens sesijos pradžios Seimas į posėdžius renkasi naujojoje – vienoje iš moderniausių Europos Sąjungoje – salėje Seimo II rūmuose, kuri atvėrė duris po atliktos rūmų rekonstrukcijos. Tais pačiais 2007 m. įgyvendintas dar vienas ilgai puoselėtas projektas – pastatytas memorialas Sausio 13-osios aukoms atminti.

Dailininkas Vytautas Navickas, surinkęs fotografuotą medžiagą, tiksliai restauravo užrašus bei iliustracines detales, paliktas parlamento gynėjų, pastačiusių betono užtvaras ir budėjusių čia 1991-aisiais.

Lietuvos Seimas yra vienintelis parlamentas pasaulyje, turintis tokio tipo paminklą, skirtą kovai už Laisvę, valstybingumą ir parlamentarizmą atminti. 1991 metų valstybę atkūrusiam parlamentui iškilusią grėsmę ir jo gynybą primena 18 granito stulpelių, žyminčių Seimo rūmus juosusias barikadas.

Ekskursijos metu turėjome galimybę pasigrožėti rūmų galerijose eksponuojamų meno parodų kūriniais, o Seimo posėdžių salėje – stebėti čia vykstantį plenarinį posėdį.
Jaukaus ir šilto susitikimo su bibliotekininkais metu, prie kavos puodelio, J. Varžgalys pristatė savo kolegę Seimo narę Guodą Burokienę, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovę, kilusią iš Ukmergės, nuoširdžiai papasakojo apie savo darbą Seime (parlamentaras dirba Seimo Biudžeto ir finansų komitete, yra Peticijų komisijos narys), apie pastangas padėti Ukmergei, atsakė į mums rūpimus klausimus.

Už įdomiai, netradiciškai surengtą ekskursiją padėkoję gidui Romui, už dailius suvenyrus – Seimo nariui, už globą kelionės metu – jo padėjėjai Justinai, vakarop susiruošėme namo.

Nors ir lyjant lietui, dar suspėjome pasigrožėti Sakurų parku. Grįžome į gimtąją Ukmergę, džiaugdamiesi turiningai praleista diena su kolegomis Lietuvos Respublikos Seime.

Viešosios bibliotekos informacija.
Virginijos Tylienės, Ramundos Misiūnienės, Vandos Vinckienės ir Vilmos Belapetravičienės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }