Atmintis liudija..

Penktadienio rytą jau šešioliktąjį kartą Lietuvos languose sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutės. Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ visi drauge prisiminėme 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedina lietuvių tauta pasiekė istorinę pergalę – atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymus karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.
Laisvės gynėjų diena – Sausio 13-oji – kasmet įgauna vis naują, ypatingą prasmę, nes keičiasi kartos ir, pasak žiniasklaidoje skambėjusios frazės, „laisvėje gimusios kartos Sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų“. Todėl taip svarbu perduoti žinią jaunajai kartai apie 1991 metų Sausio įvykių svarbą ir prasmę mūsų valstybei.
Gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę simbolizuojančios žvakelės spindėjo ir Vlado Šlaito viešosios bibliotekos languose. Bibliotekos laiptinę papuošė Ukmergės meno mokyklos pradinukų ir savanorių koliažas, skirtas Sausio 13-osios įvykiams atminti. Ne vieną valandą plušėjo jaunieji kūrėjai, vadovaujami mokytojos Kristinos Darulienės ir savanorių iš Antano Smetonos gimnazijos, 11 klasės moksleivių Lustės Grigucevičiūtės bei Dijos Musteikytės. Kūrinys įspūdingas, pareikalavęs ir laiko, ir kantrybės, ir sumanumo. Bet ne mažiau įspūdingas ir autorių skaičius – koliažą meistravo net 30 Meno mokyklos moksleivių. Argi galėtum kurio nors nepaminėti?
Jaunieji autoriai: Augustė Genytė, Tajus Četrauskas, Ignas Panfilovas, Karina Duganova, Augustė Šiupinytė, Ieva Krikštaponytė, Izabelė Orvydaitė, Evelina Borovik, Amelija Atkočiūnaitė, Šarūnas Meškatavičius, Evija Rastauskaitė, Viltė Kalvelytė, Rūta Reingardtaitė, Luka Vižinytė, Vėtra Tamošiūnaitė, Barbora Blaževičiūtė, Agota Ina Gergelytė, Liepa Maskoliūnaitė, Luka Žurauskaitė, Karolis Sedleckas, Vesta Žaibutė, Adelė Petrova, Emilija Lukoševičiūtė, Kamilė Ožytė, Liana Morozova, Kotryna Kemfertaitė, Deimantė Požerskaitė, Salomėja Koriznaitė, Jogailė Kirvelaitė, Katalėja Lukoševičiūtė.
Viešosios bibliotekos Vartotojų aptarnavimo skyrius surengė vaizdo įrašų peržiūrą „Gimę būti laisvi“, skirtą Laisvės gynėjų dienai, kurią bus galima stebėti visą dieną.

Foto: Kristina Darulienė.

Daugiau nuotraukų viešosios bibliotekos Facebook paskyroje

 

 

array(0) { } array(0) { } array(0) { }