Akcija-konkursas „Atsakingas skaitytojas. Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“

Šiame projekte bibliotekoms tenka svarbiausias vaidmuo, šviečiant bendruomenes, skaitymo kultūrą siejant su tvaraus vartojimo, atsakingo elektronikos atliekų šalinimo kultūra. Kaip parodė patirtis, projektas ypač naudingas nuo didžiųjų miestų nutolusių miestelių ir kaimų bendruomenėms. Ne vienam šių bendruomenių gyventojui „Atsakingas skaitytojas“ yra galimybė saugiai, atsakingai ir be vargo išmesti elektronikos atliekas, perduodant jas į įgaliotų tvarkytojų rankas.

Konkurse dalyvaujančios bibliotekos kviečia savo skaitytojus:

  • atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir senas baterijas,
  • registruotis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų.

Projektas bus vykdomas dviem etapais. I etapas vyks balandžio–liepos mėn., II etapas – rugpjūčio–gruodžio mėn. 

Keturios daugiausia elektronikos atliekų ir panaudotų baterijų surinkusios projekto dalyvės šiame konkurse apdovanojamos 500 Eur vertės skaitytojų mėgstamiausių knygų krepšeliais.
12 aktyviausių bibliotekų įvertinamos specialiais prizais – dovanų čekiais.
Nuo 2022 metų kiekvieno konkurso etapo pabaigoje bus papildomai apdovanojama viena daugiausiai elektronikos atliekų surinkusi biblioteka, jos skaitytojus pakviečiant susitikti su knygų autoriumi. Su skaitytojais susitiks Juozas Gaižauskas ir Nijolė Narmontaitė.

Mieli bičiuliai, tik įsivaizduokite: skaičiuojama, kad iki 2030 metų pasaulyje susidarys 75 milijonai tonų elektroninių atliekų – beveik dvigubai daugiau nei 2014 metais. O štai surenkama ir perdirbama vos 17,4 proc. elektronikos srauto. Lietuvoje pažanga šioje srityje irgi nėra labai sparti.  Tad kviečiame Jus visus nelikti abejingiems – dalyvauti prasmingame projekte „Atsakingas skaitytojas“! Šis projektas sutampa ir su šaliai tenkančiais žiedinės ekonomikos, Žaliojo kurso ir klimato kaitos valdymo uždaviniais.

Gyventojų registracija nemokamam stambių elektros ir elektronikos įrenginių išvežimui

tel. Nr.: 8 659 34736.

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ partnerės yra Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.

 

array(0) { } array(0) { } array(0) { }