Mokymai

Kviečiame į projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ skaitmeninio raštingumo mokymus (iki 2021 m. rugpjūčio 31 d.) Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose.

Registracija: tel. 8 659 34736  (darbo dienomis 9–16 val.)

Nuotoliniai mokymai pažengusiems
Trukmė: 2 darbo d. (6 val.)

Prisijungimas: iš bet kokio išmaniojo įrenginio, turinčio interneto prieigą.

Temos:

Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas. Naudokite technologijas bendraujant ir planuojant savo laiką! Sužinokite kaip saugiai bendrauti ir bendradarbiauti el. paštu, internetu persiųsti didelį dokumentą, nuotrauką ar vaizdo filmuką, susikurti internetinį kalendorių ir jame pasižymėti priminimus bei užduotis, kaip susikurti tinkamą slaptažodį registruojantis įvairiose sistemose.

Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais. Kaip parengti dokumentus internete? Kaip teksto dokumentais dalytis su kitais interneto vartotojais? Kaip suteikti jiems redagavimo teisę? Kaip parodyti ekrano vaizdą kitiems internetu? Šioje programoje susipažinsite su bendradarbiavimo priemonėmis internete, debesų kompiuterija. Daug dėmesio bus skiriama tekstinių dokumentų rengimui internete, dalijimosi ir bendro naudojimo su kitais asmenimis galimybėmis.

Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis. Susipažinkite su skaitmeninių nuotraukų redagavimu, koliažo ir animacijų kūrimo galimybėmis. Mokymų metu sužinosite, kaip saugiai bei atsakingai skelbti nuotraukas ir vaizdo įrašus internete.

Inovatyvus savęs pristatymas. Kaip prisistatyti kitiems žmonėms? Vienas iš būdų – sukurti patrauklų gyvenimo aprašymą arba panaudoti raiškaus turinio priemones. Mokymų metu internete ieškosite tinkamų pavyzdžių ir pagal juos kursite savo originalius gyvenimo aprašymus. Taip pat mokysitės kurti vaizdo įrašus.

Pristatymų rengimas. Išmokite vaizdžiai pristatyti savo mintis ir sumanymus skaidrėse, pasitelkdami pateikčių rengimo priemones. Šiuose mokymuose susipažinsite su skaitmeninių pristatymų rengimo pagrindais bei įgysite įgūdžių atlikdami praktines užduotis.

Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu. E. prekyba, prekių paieška, kainų palyginimas, atsiskaitymas, e. banko teikiamos paslaugos – šie svarbūs dalykai padės jums kasdienybėje. Kaip pirkti internetu, saugiai atsiskaityti už prekes ir paslaugas internete, palyginti kainas? Kaip įkelti savo skelbimus, juos susieti su socialiniais tinklais? Kaip naudotis e. bankų teikiamomis paslaugomis? Šioje mokymo programoje sužinosite apie prekių ar paslaugų palankiausiomis kainomis saugų įsigijimą internetu, kaip skelbimų portaluose bei socialiniuose tinkluose parduoti prekes ar nebereikalingus daiktus. Taip pat sužinosite apie e. bankų teikiamas paslaugas internete.

Viešosios paslaugos internetu kiekvienam. Deklaravimo, Sodros, sveikatos priežiūros, registravimo ir kt. e. valdžios paslaugos. Kokiomis e. valdžios paslaugomis galiu naudotis? Kokiu būdu galiu prisijungti prie e. valdžios paslaugų? Kaip elektroniniu būdu galima užsakyti įvairias pažymas, pateikti deklaracijas, užsiregistruoti vizitui pas gydytoją? Šioje mokymų programoje sužinosite, kaip kiekvienas iš mūsų gali naudotis valstybės institucijų teikiamomis įvairiomis paslaugomis, teikti prašymus, deklaracijas, užsakyti įvairias pažymas VMI, SODRA ir kitose svetainėse neišeinant iš namų.

Planuokime laisvalaikį internetu. Lėktuvų bilietai, kelionės, orai, tvarkaraščiai, žemėlapiai, nuorodos. Kaip planuoti ir užsakyti laisvalaikio paslaugas internetu, įsigyti transporto bilietus, rezervuoti viešbučius, susidaryti kelionės maršrutą? Šioje mokymų programoje sužinosite, kaip internetu gauti įvairias paslaugas, pradedant nuo kelionės planavimo, maršruto sudarymo, transporto bilietų įsigijimo, baigiant automatiniais vertėjais, orų prognozėmis ir kitomis naudingomis paslaugomis.

Būkime saugūs internete. Kaip saugiau naršyti internete ir naudotis e. paslaugomis? Kaip tinkamai apsaugoti asmens duomenis, tapatybę? Sužinokite apie saugų elgesį socialiniuose tinkluose ir privatumo nustatymus ar kaip elgtis įvykus įvairiems skaitmeniniams incidentams. Šioje mokymų programoje susipažinsite su pagrindinėmis saugos taisyklėmis skaitmeniniame pasaulyje. Sužinosite, kaip saugiai bei atsakingai elgtis naudojant skaitmeninius įrenginius ir internetą.

Skaičiuoklė darbui ir namams. Gyvenkite lengviau – išmokite naudotis skaičiuokle! Ar žinote, kad skaičiuoklė yra nepamainoma darbo priemonė padedanti analizuoti įvairius duomenis bei juos atvaizduoti ir pristatyti grafiškai? Mūsų siūlomoje programoje sužinokite kaip skaičiuoklė gali pasitarnauti jums tvarkant namų ūkio finansus, organizuojant šventes, planuojant darbotvarkę. Įgytas žinias galėsite pritaikyti planuojant kasdienes išlaidas, skaičiuojant remonto sąmatą ar pasirengiant individualų kalendorių, tvarkaraštį ir pan. Jeigu norite kolegas, mokinius ar artimuosius supažindinti su veiklos rezultatais ar tiesiog atvaizduoti šventės dalyvių sėdėjimo vietas planuojant renginį ir dar daugiau, ši programa kaip tik jums.

Būk aktyvus, unikalus ir verslus. Kaip saugiai naršyti internete ir atpažinti saugias svetaines? Kaip sukurti interneto svetainę ar tinklaraštį? Sužinosite kokius pėdsakus paliekame skaitmeniniame įrenginyje ir kaip juos pašalinti, išmoksite kritiškai vertinti skelbiamą informaciją internete.

Mokymai pradedantiesiems bibliotekoje
KARANTINO METU MOKYMAI NEVYKSTA

Trukmė: 5 darbo d. (18 val.)

Tema: Skaitmeninės technologijos TAU. Ateik, sužinok, išmok. Jų metu sužinosite, kaip:

naudotis kompiuteriu, planšete ar telefonu;
saugiai naršyti internete;
susikurti e. paštą ir išsiųsti laišką;
internetu bendrauti su artimaisiais ir draugais;
sumokėti mokesčius neišeinant iš namų;
užsiregistruoti pas gydytoją internetu;
sužinoti ir skaityti aktualiausias naujienas portaluose;
naudotis laisvalaikio paslaugomis.

Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Daugiau informacijos apie projektą: www.prisijungusi.lt

array(0) { } array(0) { } array(0) { }