Šiaurės šalių literatūros savaitė bibliotekoje

Su Senamiesčio pagrindinės mokyklos 3b klasės mokiniais pradėjome Šiaurės šalių literatūros savaitę. Kai metų laikas mūsų kraštuose pats tamsiausias, mes užsidegame žvakę ir atsiverčiame knygą – tokia yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.
Pirmadienis – didžioji skaitymų diena. Su vaikais skaitėme ištrauką iš Astridos Lindgren knygos apie linksmą ir žingeidų Emilį iš Lionebergos.
Šiemet sukanka 60 metų, kai Emilis linksmina savo gerbėjus įvairiausiose šalyse. Rašytojos sukurtas Emilio pasaulis yra tapęs Šiaurės šalių kultūros paveldo dalimi. Galbūt todėl, kad ir suaugusieji, ir vaikai Emilyje bei kituose Kathulte gyvenančiuose personažuose lengvai atpažįsta save. Nes ką daryti, kai jūs turite daugybę maisto, o kiti jo neturi? Kokį sprendimą priimtumėte jūs? Emilis įsitikinęs, kad teisingiausia būtų pakviesti Idą su Alfredu kalėdinės vakarienės. Nepasakytum, kad Emilio moralinis kompasas yra sugedęs, jam tik bėda nuspėti galimus savo veiksmų padarinius. Literatūrinis Emilio personažas – tai odė vaiko mąstysenai ir vaizduotei, nors Emilio tėvui visa tai dažnai pabosta ir jis uždaro sūnų į malkinę. Šioje ištraukoje Emilis demonstruoja tikrą Kalėdų dvasią – vargšų džiaugsmui ir tėvų nevilčiai.
Dar trečiokai sudalyvavo viktorinoje apie Šiaurės šalis, kurioje buvo įvairių klausimų – apie Kalėdų Senelio buveinę ir Suomijos pelkes, Pepės Ilgakojinės kojines ir LEGO kaladėles, H. K. Anderseno gimtadienį ir islandų pavardes, muminukus iš Suomijos ir puokius iš Estijos… Laikas prabėgo greit, ne viską spėjome nuveikti, ką suplanavome, tai vaikai dar gavo namų darbą – per šią Šiaurės šalių savaitę sumeistrauti dovaną draugui ir perskaityti dar vieną šiaurietišką istoriją.
Ačiū 3b klasės mokytojai Jurgitai Stankevičienei už šaunią komandą!
Kviečiame ir jus užsukti į biblioteką – nuostabiausios Šiaurės šalių istorijos laukia skaitytojų!

Galerija

array(0) { } array(0) { } array(0) { }