Vlado Šlaito viešosios bibliotekos paslaugų teikimas nuo rugsėjo 13 d.

Siekiant užtikrinti pandemijos valdymą, Lietuvos Respublikos Vyriausybė nuo rugsėjo 13 d. patvirtino paslaugų teikimą. Bibliotekoje kontaktinės paslaugos teikiamos, vykdoma ūkinė veikla, komerciniai ir nekomerciniai kultūros renginiai, šventės, mugės, festivaliai tik asmenims, atitinkantiems bent vieną galimybių paso kriterijų. Galimybių pasą galima turėti tais atvejais, kai duomenys apie vakcinavimą, persirgimą ar testo rezultatą yra e. sveikatos sistemoje. Asmenims, neturintiems galimybių paso, bus teikiamos tik knygų pasiėmimo ir grąžinimo paslaugos. Veikloms, kurioms galioja reikalavimas turėti galimybių pasą, kaukių dėvėjimas ir atstumų laikymasis išlieka rekomendaciniai. Veikloms, kurios būtų vykdomos be galimybių paso, epidemiologinės saugos priemonės (kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis, srautų valdymas ir kt.) – privalomos.

Plačiau apie pandemijos valdymo reikalavimus skaitykite https://lrv.lt/lt/naujienos/patvirtintos-naujos-pandemijos-valdymo-priemones

Primename, kad dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės 2020 m. vasarį įvesta ekstremalioji padėtis ir dalis ribojimų lieka galioti. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, neįleidžiami. Nuo rugsėjo 13 d. Bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turintiesiems galimybių pasą. Dalyviams rekomenduojama dėvėti apsaugines (medicinines) veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis.

Reikalavimai lankytojams:

  • Vyresni nei šešerių metų lankytojai Bibliotekoje privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (medicinines veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei.
  • Į pastatą įeinančių lankytojų kūno temperatūra matuojama termovizoriumi. Asmenys, kuriems akivaizdžiai pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir (arba) kuriems privaloma izoliacija, į Biblioteką ir jos erdves neįleidžiami.
  • Lankytojai prašomi laikytis saugaus atstumo, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir tinkamos rankų higienos, laikytis ne mažesnio kaip 2 m atstumo vienas nuo kito (taip pat ir personalo).
  • Aplinkos valymas, dezinfekcija ir vėdinimas Bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.

Dėkojame Bibliotekos lankytojams už supratingumą.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }