Viešėjo kolegos kupiškėnai

„Nepaprastai malonu buvo svečiuotis Jūsų vadovaujamoje bibliotekoje, dar kartą pajusti kolegišką supratingumą ir patirčių bendrumą – nepaprastai svarbu pasidžiaugti kolegų pasiekimais, pasidalinti problemomis, pajusti bibliotekininkų solidarumo jausmą…“ – tokios malonios eilutės kitą dieną po viešnagės atskriejo iš Kupiškio viešosios bibliotekos. Jos direktorius Algirdas Venckus patikino, jog keliautojų nuotaikos nesugadino ir visą dieną pliaupęs lietus: „Įsivaizduokite, ne, neperšalome – net smagiau buvo… O ir jūsų restoranas puikus“, – geromis emocijomis dalijosi bent 30 šio krašto bibliotekininkų į Ukmergę atlydėjęs vadovas.

Svečiai smalsiai dairėsi po renovuotas viešosios bibliotekos patalpas, draugiškai kartodami, jog „baltai pavydi“ šviesių skliautų, jaukių erdvių, akinančios Konferencijų salės baltumos… Viešnios iš Kupiškio susispietė prie spalvingų mažiesiems bibliotekos skaitytojams skirtų lentynų, smalsiai apžiūrinėjo čia veikiančias parodas, visiems didelį įspūdį paliko istorinis, legendomis apipintas, seifas, atitekęs bibliotekai bene nuo Ligonių kasų laikmečio.

Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja Sigita Astikienė kartu su vyresniąja bibliotekininke projektinei edukacinei veiklai Kristina Daruliene parengė svečiams vizualinį viešosios bibliotekos pristatymą: skaityklos, skyriai, kitos patalpos iki pastato renovacijos ir po jos, ilgi remonto mėnesiai ir bibliotekininkų darbas „fronto“ sąlygomis, pagaliau renginiai, edukacijos ir kitos veiklos renovuotose salėse, kitose bibliotekos erdvėse. Bendraudami su kolegomis, prisiminėme ir savo kelionę po Kupiškio kraštą, kurios metu netrūko nei romantikos, nei egzotikos: vien irklavimas vikingų laivu ir užklupusi mariose audra nepasimirš nė vienam išvykos dalyviui!

Aptarę nuveiktus ir būsimus darbus, projektinę veiklą ir kasdienybės iššūkius, pasidalinę gerąja ir liūdnesne patirtimi, kolegos pažadėjo kitą kartą susitikti Kupiškyje. Bičiulių laukė Ukmergės piliakalnis, senamiestis, Taujėnų dvaras ir kitos mūsų krašto lankytinos vietos, ukmergiškiams liko mieli bičiulių viešnagės prisiminimai.

Viešosios bibliotekos informacija.
Dianos Samulionytės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }