Skaitymo festivalis „Fantastiką kuriame patys“ pasiekė ir Ukmergę

Kristina Darulienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
vyresnioji bibliotekininkė edukacinei ir projektinei veiklai

Ilgametė Vlado Šlaito viešosios bibliotekos partnerė Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka jau penktus metus rengia Skaitymo festivalį, kuris šiemet truko visą savaitę.

Šių metų festivalis buvo skirtas fantastikai ir visos veiklos sukosi apie nerealius, virtualius bei siurrealius dalykus, apie tai, kad mes patys juos kuriame ar galime sukurti, jei tik panorėsime…

Gausybė kūrybinių dirbtuvių, žaidimų, kinų, ekskursijų, spektaklių, koncertų, susitikimų su rašytojais, iliustratoriais, aktoriais, literatūros kritikais, konkurso „Vasara su knyga“ laimėtojų sveikinimo ceremonija… Visa tai, be abejo, su gausybe mažųjų ir suaugusių lankytojų sukūrė skaitymo šventę.

Festivalio organizatoriai, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos šeimininkai, į pagalbą pasikvietė Trakų, Elektrėnų, Druskininkų, Kauno, Klaipėdos, Širvintų, Ukmergės, Šalčininkų bibliotekas, Vilniaus miesto partnerius: muziejus, bibliotekas, gimnazijas, muzikos mokyklas, teatrus, savanorius, įvairius kūrybininkus.

Ukmergei labai pasisekė, nes festivalio, trukusio rugsėjo 6-11 dienomis, trečiosios dienos veiklos buvo organizuojamos Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje. Atvyko jauna partnerių komanda iš Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos su edukacijomis „Papuošk savo drobinį maišelį“, „Šešėlių teatras“ ir mini monospektaklis „Ponas kampas atgyja“, kurį atliko rašytojas Benas Bėrantas. Dalyvauti buvo pakviesti Senamiesčio progimnazijos mokiniai.

Ukmergės bibliotekos edukatoriai, kuriems talkino Jono Basanavičiaus gimnazijos savanorės, festivalyje pristatė meninę dirbtuvėlę „Svetimas/ Alien“, kurioje iš panaudoto plastiko, kartono, gamtinių medžiagų buvo kuriamos nežemiškos būtybės.

Konkurso „Vasara su knyga“ dalyviams iš Ukmergės buvo įteiktas specialus maišelis su prizais.

Skaityti ir kurti fantastinius dalykus verta!

Daugiau informacijos apie festivalį: www.skaitymofestivalis.lt

Autorės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }