Nuvilnijo poezijos šventė Vilkmergėlės krantais

Vienas iš miesto šventės savaitės renginių – poezijos šventė, Vlado Šlaito viešosios bibliotekos surengta kartu su rajono savivaldybe bei literatų draugija, sukvietė poetus, jų kūrybos gerbėjus, visus poezijos mylėtojus prie žilagalvio miesto piliakalnio. Šventėje dalyvavo Ukmergės rajono literatai, kraštiečiai poetai, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis, Komisijos ryšių su visuomene atstovė Aurelija Baniulaitienė, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Darius Varnas, direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė.

Nepabūgusius vasaros kaitros, kaip niekada, gausiai susirinkusius ukmergiškius ir svečius, pasveikino rajono meras Rolandas Janickas.

Poezijos šventė tapo puikia proga dar kartą pasidžiaugti savo gimtąja kalba, parodyti jai deramą dėmesį ir pajusti mūsų visų bendrystę. Jos metu ir baigėsi nuo vasario 16-osios vykusios Lietuvių kalbos dienos Ukmergėje.

Rajono savivaldybės administracijos Personalo, civilinės metrikacijos ir dokumentų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Ivaškevičienė – projekto „Lietuvių kalbos dienų sostinė „Kalba ir žmogus. Ukmergės kraštas“ vadovė, pristatė šio projekto veiklas ir į šventę atvykusį svečią – Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininką Audrį Antanaitį. Svečias ukmergiškiams dėkojo už kūrybiškumą ir iniciatyvas, nešant garbingą Lietuvių kalbos dienų sostinės vardą, linkėjo kalbėti lietuviškai, dalintis sukauptomis žiniomis, nuolat mokytis ir… nebijoti kalbant suklysti.

Renginio metu buvo įteiktos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos ir rajono mero padėkos prie projekto veiklų įgyvendinimo labiausiai prisidėjusioms įstaigoms ir jų darbuotojams.

Kiekvienas senojo Ukmergės piliakalnio plyšiukas, kiekviena tekančios Vilkmergėlės bangelė ir liaunas žalumos stiebas tą vakarą buvo kupini poezijos, muzikos, ilgesio, artėjančio vakaro ramybės ir dieviškos palaimos. Baltais marškiniais, lyg Lietuvos laukų piemenėlis kadaise, vilkintis Alfas Pakėnas, šiaudine skrybėle pasipuošęs amžinasis romantikas Romas Raila su legendiniu savo lagaminėliu, vis toks pat jaunatviškai vaikiškas su savo vasaros šortais ir visiškai nevaikiškai brandžiomis, nuolat vis iš naujo stebinančiomis savo eilėmis Vainius Bakas, susikaupę Ričardas Šileika ir Danguolė Kapočienė, atskubėję į poezija, muzika ir vidurvasario žaluma alsuojančią Ukmergę iš Vilniaus, ukmergiškiai poetai iš Veprių, Šventupės, Sližių… Tokia labai susirūpinusi prieš poezijos skaitymus Zuzana Stunžėnienė, kaip visada padykusi, amžiaus nepaisanti, besišypsanti Leonora Jankeliūnienė ir visi kiti svečiai, viešnios, atlikėjai…

Pirmą kartą poezijos šventėje skambėjo Ukmergės rajone gyvenančios ir kuriančios grafikės Oksanos Judakovos kūryba. Šventėje debiutavo Genovaitė Krogertaitė-Aniūnienė, kuriai Ukmergė – gimtinė, kurioje prabėjo jos vaikystė, jaunystė… Į šventę Aklųjų bibliotekos Ukmergės skyriaus bibliotekininkė Asta Girnienė atlydėjo poetę Zitą Sabulienę ir skaitė Lionginos Bučelytės kūrybą. Savo krašto poetes pristatė Šventupės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Genė Vaitkūnienė.

Ilgai liejosi romantiški poezijos posmai ir muzika, kurią susirinkusiems dovanojo Meno mokyklos moksleiviai Rusnius Garbatavičius ir Gustė Mackonytė, Ukmergės kultūros centro Dainavos skyriaus meno vadovė Loreta Talutienė. Poezijos, muzikos garsams pritarė ir srauni Vilkmergėlė, kviesdama atsigaivinti jos vandenyse…

Tikime, kad poezijos žodžiais pripildyta šiluma bei giedra dar ilgai lydės visus šventės dalyvius. Nuoširdžiai dėkojame svečiams ir mūsų, Ukmergės krašto, poetams. Ačiū tariame šventės partneriams – rajono savivaldybei, Ukmergės kultūros centrui, literatų draugijai, Ukmergės meno mokyklai, rėmėjams – Ukmergės vartotojų kooperatyvui, bitininkui Jonui Šantarui, bibliotekininkei Vandutei. Viliamės, jog poezijos švenčių tradicija, Ukmergėje besitęsianti ir vis atgyjanti naujomis spalvomis bei eilėmis jau ne vieną dešimtmetį, ir toliau džiugins mūsų visų širdis.

Renginio nuotraukų albumas

VB informacija
Kristinos Darulienės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }