Kultūros diena – netradiciškai

Gyvename gražiais Pasaulinės Kultūros dienos įspūdžiais. Žinoma, šiek tiek liūdna, kad tą visiems kultūros puoselėtojams mielą dieną negalėjome surengti, kaip įprasta Bibliotekai, smagios, įsimintinos, šurmuliuojančios visuose pašaliuose (kaip būdavo kasmet per Kultūros dieną) šventės. Šiemet negalėjome sukviesti į vieną būrį savo bibliotekos skaitytojų, bičiulių, kolegų. Kaip sakė rašytoja Birutė Jonuškaitė, net ir premijos šį kartą buvo ne įteiktos, o tik paprastai išdalintos… Todėl ir aplodismentai laureatams buvo itin kuklūs – teikiant apdovanojimą erdvioje, šviesioje, žydinčiomis šakelėmis ir baltais magnolijų žiedais papuoštoje Bibliotekos salėje tebuvo penki žmonės: sveikintojai, apdovanojamieji, dar vedantysis… Ir tie patys su apsauginėmis veido kaukėmis…

Vis tiek nuoširdžiai dėkojame rajono savivaldybės vadovams už gražius diplomus laureatams, gėlių žiedus, šiltus sveikinimo žodžius. Nuoširdžiai sveikiname visus nominantus, o labiausiai, žinoma, savo mieląją direktorės pavaduotoją Virginiją Tylienę, kuriai labai pelnytai, dorai ir sąžiningai suteiktas Geriausio 2020 metų rajono kultūros darbuotojo vardas. Už profesionalų ir kūrybišką požiūrį į savo profesiją, nuoširdžias pastangas, rūpestį ir meilę renovuojant viešosios bibliotekos pastatą, sukauptą didžiulę patirtį ir išmintį per keturis dešimtmečius, prabėgusius pirmojoje ir vienintelėje Virginijos darbovietėje – gimtojoje Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Visi puikiai žinome, kokie nelengvi Virginijai buvo pastarieji metai: teko ilgai vaduoti bibliotekos direktorę, rūpintis Viešosios bibliotekos pastato renovacijos darbais, o ir daugybė kitokių rūpestėlių gulė ant pavaduotojos pečių. Begalinis reiklumas sau ir kitiems, didžiulė atsakomybė už kiekvieną smulkmeną kasdieniniame gyvenime – darbus, poelgius, tarpusavio santykius su kolegomis ir apskritai su pasauliu, pagaliau knygos, renginiai ir žmonės bibliotekoje, akį veriantys jos gėlynai… Visko ir nesurašysi.

Kristinos Darulienės, Dainiaus Vyto ir Daivos Zimblienės nuotraukos.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }