Kaišiadorių plenero kūrinių paroda.

Kristina Darulienė

Vlado Šlaito viešosios bibliotekos

vyresnioji bibliotekininkė edukacinei ir projektinei veiklai

Ukmergės bibliotekos konferencijų salėje ir salės fojė šiuo metu eksponuojami tapybos kūriniai iš 2021 m. liepos 8-16 d. Kaišiadorių krašte, Žąslių vietovėse vykusio plenero. Plenere dalyvavo 16 menininkų iš Kaišiadorių, Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Ukmergės. Tai Diana Zviedrienė, Gražvyda Andrijauskaitė, Inga Armanavičiūtė, Jolanta Krivickaitė, Agota Darulytė, Egidijus Darulis, Kristina Darulienė, Jolita Šlepetienė, Rita Marcinkevičienė, Kristina Tokarevienė, Lina Urbanavičienė, Jūratė Danielė, Rita Medvedevienė, Rolanda Mikalauskienė, Vilma Samackienė, Živilė Vaičiukynienė. Kiekvieno autoriaus eksponuojami du kūriniai, kurie sukurti savita tapybos maniera, laisvai renkantis motyvą iš gamtos, vietovės architektūros ar istorijos.

Pleneruose, kuriuos jau keletą metų iš eilės organizuoja Kašiadorių kultūros centras (kuratorė Lina Urbanavičienė), vyksta ne tik buvimas gamtoje, bendravimas, bendras rezidavimas, tačiau ir pažintis su kraštu, atskleidžiant jo istoriją lankantis kultūrinėse vietovėse, ekskursijose. Kiekvieni plenero metai – vis nauja pažintis. Šiemet fokusas buvo ties Žąsliais. 

Žąsliai – tai sena gyvenvietė, kuri minima jau nuo 15 amžiaus. 16 a. miestas priklausė kunigaikščiui Žygimantui Augustui, o šis buvo padovanojęs jį savo žmonai Barborai Radvilaitei. Tuo metu miestelyje apsigyveno žydai ir jų sukurta architektūra yra miestelio pagrindas. Daugelis dar prisimena, kad Žąsliuose buvo filmuojamas vaidybinis filmas Tadas Blinda, iš šių apylinkių yra kilęs kardinolas Vincentas Sladkevičius. 

Kviečiame aplankyti parodą. Ją galima apžiūrėti bibliotekos darbo valandomis iki gruodžio 8 d.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }