Svečiuose – vaikų knygų kūrėjai

Balandžio 29 d. bibliotekoje lankėsi rašytojas Marius Marcinkevičius ir iliustruotoja, komiksų kūrėja Lina Itagaki. Renginyje dalyvavo Dukstynos pagrindinės mokyklos ketvirtokai ir šeštokai.

Marius Marcinkevičius – gydytojas, keliautojas ir rašytojas, kurį kurti ir rašyti traukė nuo vaikystė, sukūręs virš dešimties knygų vaikams, tarp kurių didelio populiarumo sulaukusios smagios istorijos „Sivužas“,  „Draugystė ant straublio galo“ ir kt. Lina Itagaki – skaitytojų ir literatūros kritikų įvertintos komiksų knygos „Sibiro haiku“ bendraautorė (tekstas – Jurgos Vilės) ir toliau sėkmingai kurianti vaikams.

Svečiai bibliotekoje pristatė net keturias kūrinius: akcijoje „Metų knygos rinkimai 2021“ nominuotas knygas – Mariaus Marcinkevičiaus „Akmenėlis“ (dailininkė Inga Dagilė) ir Linos Itagaki „Grybo auksas“ (tekstas – Rasa Grybaitė; tekstą komiksui adaptavo Marius Marcinkevičius), abiejų svečių ir Vitalijos Maksvytės sukurtą  „Betė ir skraidanti gimtadienio dovana“ bei naujausią Mariaus Marcinkevičiaus parašytą ir dailininkės Viktorijos Ežiuko iliustruotą žiauriai linksmą istoriją „Superbobutės“. Pastarąją išleido nauja, Linos Itagaki įkurta leidykla „Misteris Pinkmanas“.

Svečiai atskleidė savo kūrybos istorijas, skaitė kūrinių ištraukas, rodė pagal „Akmenėlį“ sukurtą vaizdo įrašą, kartu su vaikais dainavo linksmas daineles pagal Mariaus Marcinkevičiaus eiles, atsakė į klausimus.  Na, o paskutinis akcentas – kūrybinės pasiskulptūrinimo dirbtuvės. Kiekvienas dalyvis gavo lapą su antikinės skulptūros atvaizdu ir jam teko „įjungti“ fantaziją ir nupiešti trūkstamą skulptūros dalį. Labai įkvepiantis darbas! Dar buvo autografų valandėlė – vaikai į susitikimą atsinešė savo asmenines ir mokyklos bibliotekos knygas. Na, o kad renginys buvo labai įdomus ir įkvepiantis parodė tai, kad dalyviai įsigijo ne vieną „Superbobučių“ egzempliorių ir po susitikimo iš bibliotekos noriai skolinosi svečių  knygas.

Ačiū Dukstynos pagrindinės mokyklos mokytojai Ritai Gelūnienei ir bibliotekininkei Violetai Markauskienei už bendradarbiavimą.

array(0) { } array(0) { } array(0) { }