2019 09 12

Prezidentas Antanas Smetona: „Kas nori šviesti kitiems, tas pats turi būti šviesus“

Antanas Smetona  jo visuomeninė kultūrinė ir politinė veikla2019-aisiais sukanka 100 metų, kai Antanas Smetona buvo išrinktas pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės prezidentu. Antanas Smetona – garsus tautinio atgimimo veikėjas, vienas svarbiausių nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrėjų, pirmasis ir paskutinysis jos prezidentas, talentingas publicistas, puikus stilistas, filosofas, pedagogas. A. Smetona aktyviai užsiėmė ne tik politine, bet ir leidybine bei kultūrine-šviečiamąja veikla: redagavo tokius leidinius kaip „Viltis“, „Lietuvos aidas“, „Vairas“, „Lietuvos balsas“, „Tautos vairas“ ir kitus. Taip pat jis dalyvavo mokslo plėtroje, yra paskelbęs originalių bei verstinių filosofijos ir kitų mokslų darbų. 1923-1927 metais Lietuvos universitete A. Smetona dėstė etiką, senovės filosofiją, lietuvių kalbos stilistiką.

Skaityti daugiau...
2018 02 21

Šimtas Ukmergės krašto datų

Paroda atskleidžia svarbiausius Ukmergės krašto įvykius, jų reikšmę miesto ir miestiečių gyvenime. Minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį svarbu prisiminti visus reikšmingus krašto istorijai įvykius ir žmones, nes be jų indėlio į istoriją šiandien miestas atrodytų visai kitaip. Rengiant parodą rinkti svarbiausi Ukmergės krašto įvykiai nuo pat miesto įsikūrimo, paminėti nusipelnę žmonės, pabrėžti jų nuopelnai. Parodoje panaudotos Ukmergės kraštotyros muziejaus, Ukmergės kultūros centro bei Vlado Šlaito viešosios bibliotekos archyvų nuotraukos, rengiant medžiagą remtasi įvairiais šaltiniais, kurie geriausiai atskleidžia krašto istoriją. Kiekvieno miesto istorija – dalis Lietuvos istorijos, todėl tai itin svarbu Nepriklausomybės minėjimo kontekste.

2016 09 05

„Mano vaikystėje tu man buvai patsai gražiausias miestas pasaulyje“

Vaikų literatūros skyriaus skaitytojų kelionė po gimtąjį miestą poeto Vlado Šlaito vaikščiotas takais. 
 
Skaityti daugiau...
2016 05 11

„Eduardas Volteris. Gyvenimas dokumentuose"

1856 m. kovo 19 d. (pagal senąjį kalendorių – kovo 6 d.) gimė vienas žymiausių XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios baltistų – kalbininkas, etnologas, literatūros ir kultūros istorikas, bibliografas, tekstologas, archeologas ir muziejininkas, vienas iš Lietuvos universiteto (nuo 1930 m. Vytauto Didžiojo universitetas) steigimo iniciatorių, profesorius, pirmasis Lietuvos nacionalinės bibliotekos direktorius Eduardas Volteris.

Skaityti daugiau...
Senolė. Kaišiadorių r., Pievelių k. 1966 m. Foto A. Kubiliaus. 2016 05 06

Lietuvos kaimo žmonės XXa. 7-8 dešimtmečiuose.

Lietuvos liaudies buities (Rumšiškių) ir Ukmergės kraštotyros muziejų jungtinė paroda "Lietuvos kaimo žmonės XXa. 7-8 dešimtmečiuose".