2020 04 03

Vienintelė laimė gyvenime - nuolatinis veržimasis į priekį

Šiais metais sukanka 180 metų, kai gimė Emilis Zola (1840 m. balandžio 2 d. Paryžiuje) - prancūzų rašytojas ir kritikas, natūralizmo krypties literatūroje pradininkas.

Emilis Zola - prancūzų rašytojas ir kritikas, Natūralizmo krypties literatūroje pradininkas, taip pat svarbi Prancūzijos politinio liberalizavimo figūra. Būdamas iškiliausias natūralizmo atstovas ir teoretikas, E. Zola darė įtaką jaunesniajai rašytojų kartai.  Su mokslininko kruopštumu E. Zola vaizdavo antrosios imperijos realybę, rašydamas kruopščiai nagrinėdavosi faktus, bendraudavo su aprašomos srities specialistais. Didžiausią dėmesį rašytojas skyrė veikėjų vaizdavimui, jo veikėjai turėdavo kovoti už savo būvį. Kūriniuose ryškus dėmesys socialinėms problemoms.

Skaityti daugiau...
2020 03 27

Neišsenkanti kūryba

Stanislovo Survilos medžio darbų paroda, skirta Tautodailės metams. 

Skaityti daugiau...
2020 03 23

Ukmergės krašto žydų atminimui

Lietuvos žydų visuomenė, kuri yra neatskiriama mūsų visuomenės dalis dar nuo XIV amžiaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų, reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos valstybingumo, istorijos, kultūros ir mokslo raidos. Lietuvos Respublikos Seimas siekdamas puoselėti ir saugoti daugiau negu 700 metų siekiančią Lietuvos žydų istoriją, kaip neatskiriamą Lietuvos istorijos dalį, ir rūpindamasis jos įamžinimu ir tęstinumu 2020 metus paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais. 

Ta proga siūlome skaitytojui susipažinti su leidiniais, kuriuose galima rasti informacijos ne tik apie Lietuvos, bet ir apie Ukmergės krašto žydus, jų kultūrą, tradicijas, žymius žmones. Visus leidinius galima rasti Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje.

Skaityti daugiau...
2020 03 18

Vyriausioji Lietuvos žiniuonė

Šiais metais sukanka 100 metų, kai gimė habilituota biologijos mokslų daktarė E. Šimkūnaitė, todėl Seimas 2020-uosius paskelbė Eugenijos Šimkūnaitės metais. 

Žmonės daktarę meiliai vadindavo “Lietuvos žiniuone”. Pagal tokį pavadinimą Lietuvos kino studijoje režisierius H. Šablevičius sukūrė dokumentinį filmą, kurį demonstravo kino teatruose.

Skaityti daugiau...
2019 11 26

Atminties erdvės ir ženklai Ukmergėje

Į svetainę

Ukmergė gali didžiuotis turinti nemažai žmonių, nusipelniusių savo tautai ir kultūrai, palikusių indėlį savajam miestui ir jo gyventojams. Šiandien šių žymių asmenybių atminimas dažnai pagerbiamas memorialinėmis bei paminklinėmis lentomis. Vis tik įrengus tokius atminties ženklus, ne mažiau svarbu pasirūpinti informacijos apie juos žinomumu bei sklaida. Kadangi vienoje vietoje niekur nėra informacijos apie šiuos žymius kraštiečius, šioje virtualioje parodoje pateikta svarbiausia informacija apie tas asmenybes, kurių atminimas pažymėtas Ukmergės miesto erdvėse. 

Skaityti daugiau...