Didi gėda savos kalbos nemokėti

Vanda Vinckienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Laičių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Lietuvių kalbos dienos Laičių bibliotekoje prasidėjo pamoka-diskusija „Lietuvos kalbos turtingumas ir grožis“. Lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Zgirskienė paskaitė žymiausio lietuvių kalbos normintojo Jono Jablonskio, galutinai nustačiusio lietuvių raidyną, įdiegusio daugybę naujadarų – dienų ir linksnių pavadinimus, kalbos ir matematinius terminus – prasmingų citatų. Štai viena iš jų: „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“. Perskaitytos buvo ir vieno iš raštijos pradininkų, kultūros veikėjo, humanisto Mikalojaus Daukšos citatos, kaip antai: „Sunaikink ją (kalbą) – sunaikinsi santaiką, vienybę ir gerovę. Sunaikink ją – užtemdysi saulę danguje, sumaišysi pasaulio tvarką, atimsi gyvybę ir garbę“.

Skaityti daugiau...

Lietuva – mūsų namai

Danguolė Gabinaitienė
Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Želvos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė   

Į popietę, skirtą gimtajai kalbai, Želvos miestelio bibliotekoje  rinkosi bibliotekos bičiulės.

Skaityti daugiau...

Užgavėnės Kaziuko mugėje

Vanda Vinckienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Laičių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Rengėjų kviečiami, ir maži ir dideli , kaukėti ir  ne tik –  visi, kurie mokėjo pirkti, parduoti,  linksmi  būti, šurmuliavo mokyklos salėje ir kieme. Vaišinosi virėjų keptais gardžiais blynais su mėsa ir uogiene.

Skaityti daugiau...

Mano šalis – Lietuva

Dalia Tamošiūnienė
Vlado Šlaito Viešosios bibliotekos
Atkočių kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Geltona spalva – tai saulė, žalia – tai laukų spalva, raudona spalva – tai kraujas, tai mūsų Lietuva. Šios simbolinės trys spalvos bendrai veiklai apjungė jaunuosius skaitytojus minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną bibliotekoje.

Skaityti daugiau...

Užgavėnių šurmulys Jasiuliškiuose

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Užgavėnės –  šventė, žinoma visose Europos šalyse. Jos paskirtis – išvyti žiemą, paskatinti greičiau ateiti pavasarį. Užgavėnės švenčiamos likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Šv. Velykų. Šventės ištakos pagoniškos, tačiau dabar glaudžiai susietos su krikščionybe. Per Užgavėnes leidžiama paskutinį kartą gausiai ir riebiai pavalgyti, o jau kitą dieną prasideda Gavėnia, trunkanti iki Šv. Velykų (Kristaus prisikėlimo).

Skaityti daugiau...