2020 07 04

Pristatyti Pauliaus Galaunės grafikos darbai

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

Šiais metais minime Lietuvos dailės istoriko ir kritiko, grafiko, lietuvių profesionalios muziejininkystės pradininko, nusipelniusio meno veikėjo, daug dėmesio skyrusio tautodailės plėtrai Pauliaus Galaunės 130 metų jubiliejų. Paulius Galaunė kilęs iš Pageležių, Ukmergės rajone, apie kuriuos yra pasakęs: „Aš labai dažnai prisimenu Pageležius. Visgi vaikystės dienos, nepaisant skurdo, vargo, buvo pačios šviesiausios...“

Skaityti daugiau...
2020 06 22

Žemaitės skaitymai po liepomis

Virginija Sakalienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Trečio Antakalnio padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Trečio Antakalnio bibliotekoje birželio mėnuo buvo skirtas Julijos Žymantienės – Žemaitės 175-osioms gimimo metinėms paminėti. Bibliotekoje parengta paroda, joje buvo eksponuojamos knygos, spausdintinė medžiaga. Aštuonioliktą dieną bibliotekos lankytojai, knygos mylėtojai, buvo pakvieti į biblioteką. Vyko garsiniai skaitymai, skirti literatūros klasikės Žemaitės asmenybei ir jos kūrybai pagerbti.

Skaityti daugiau...
2020 06 22

Bibliotekos erdves papuošė tautodailininkės Astos Girnienės lėlės

Sigita Astikienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Bibliografijos-kraštotyros skyriaus vedėja

Atėjusi vasara į Vlado Šlaito viešąją biblioteką lankytojus kviečia ne tik pasirinkti knygų, bet ir pasigrožėti Ukmergės krašto žmonių kūryba. Bibliotekoje eksponuojama tautodailininkės Astos Girnienės kurtų lėlių paroda „Vasara su knygomis ir lėlėmis“.

Skaityti daugiau...
2020 06 22

Apie filosofiją ir poeziją

Pirmasis renginys, panaikinus karantiną, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje buvo skirtas filosofijai ir poezijai. Bibliotekoje viešėjo filosofas, žurnalistas, vertėjas, kultūros žurnalo „Naujoji Romuva" vyriausiasis redaktorius dr. Andrius Konickis, poetės Rita Makselytė ir Danguolė Katinaitė-Kapočienė, poetas, literatūrologas, kritikas Vainius Bakas, poetas, žurnalistas Alfas Pakėnas, želviškis poetas Antanas Guzelis.

Skaityti daugiau...
2020 06 18

Knygiukai į pagalbą vaikams

Vaikų literatūros skyriuje mažuosius skaitytojus vaišiname netikėtais „gardumynais“ – Knygiukais.

Knygiukas – maža knygelė, telpanti į delną, kurioje slepiasi nuostabi istorija.

Projektą „Knygiukai į pagalbą vaikams“ sumanė vaikų ir jaunimo literatūros pažinimo programa Vaikų žemė, kartu su VšĮ Vaiko psichologijos centru ir tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY Lietuvos skyriumi. „Knygiukai į pagalbą vaikams“ subūrė virš penkiasdešimt žinomų Lietuvos rašytojų ir iliustruotojų, kurių duetai sukūrė net 37 įspūdingus Knygiukus!

Skaityti daugiau...