Rinkome geriausias knygas

2013 03 12

Aldona Gelūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Valų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Visą žiemą Valų kaimo bibliotekoje vyko akcijos ,,Metų knygos rinkimai“ renginiai, kurių atgarsiais džiaugiamės ir dabar, sulaukę pavasario.   

Dar gruodžio mėnesį biblioteką pasiekė leidiniai, pretenduojantys į  Metų knygos titulą. Buvo parengtas specialus šiai akcijai skirtas stendas, kuriame pateikta visa reikalinga informacija  skaitytojams. Spalvingas plakatas su knygų pavadinimais, jų autoriais „įsikūrė“ ir Žemaitkiemio pagrindinėje mokykloje.   

Pirmasis akcijos renginys buvo skirtas vaikų knygos rinkimams. Jame dalyvavo Žemaitkiemio mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Jolanta Pustavojienė su savo auklėtiniais. Pristačiau vaikams skirtas knygas. Jiems labiausiai patiko Kęstučio Kasparavičiaus knyga ,,Sapnų katytė“,  už ją mokinukai daugiausia ir balsavo. Vėliau vaikai piešė patikusius knygučių herojus, mokytoja jiems skaitė kūrinių ištraukas.   

Paauglius ir jaunimą pakvietėme į  bibliotekoje surengtą literatūros vakarą. Jame patys jaunuoliai  pristatinėjo poezijos knygas, skaitė eiles, diskutavo apie poeziją.  Iš siūlomų lyrikos knygų labiausiai visus sužavėjo Aido Marčėno  poezijos rinktinė ,,Ištrupėjusios erdvės“.   

Galiausiai savo eilės Metų knygos akcijoje sulaukė ir suaugusiems skaitytojams skirti leidiniai. Kartu su nuolatiniais bibliotekos lankytojais, o gal ir pirmąsyk pravėrusiais bibliotekos duris kaimo gyventojais aptarėme knygas, pretenduojančias tapti populiariausiais metų leidiniais. Tai Eugenijaus Ališankos knyga „Gatvė tarp dviejų bažnyčių“, Vaivos Grainytės „Pekino dienoraščiai“, Andriaus Jakučiūno „Lalagė“, Donaldo Kajoko romanas „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“, Vlado Kalvaičio „Sustiprinto režimo barakas“ bei Alvydo Šlepiko romanas „Mano vardas – Marytė“. Vyko gyvos diskusijos, renginio dalyviai susidomėję klausėsi skaitomų ištraukų, reiškė savo nuomonę. Daugiausiai balsų skaitytojai skyrė V. Kalvaičio knygai „Sustiprinto režimo barakas“.    

Nuo akcijos pradžios bibliotekos skaitytojai  už labiausiai jiems patikusias knygas aktyviai balsavo ir internetu. Valų biblioteka Metų knygos rinkimuose dalyvavo pirmą kartą. Tačiau tikrai ne paskutinį. Nes ir pirmąjį kartą pravėrusieji bibliotekos duris pajuto, koks įdomus ir turiningas gyvenimas verda šiapus durų, tarp knygų lentynų. Tik nepatingėkite čia užsukti. Knygos jūsų laukia kasdien.

Autorės nuotraukos.