Poezijos ir žaidimų rytas su Praniuku pramaniūgu

2013 03 04

Vaikų literatūros skyriuje vasario 28 d. vyko „Poezijos ir žaidimų rytas su Praniuku pramaniūgu“. Renginyje dalyvavo bibliotekos bičiuliai – „Paukštelių“ grupės vaikai iš lopšelio-darželio „Žiogelis“. Praniukas pramaniūgas – tai linksmas ir šmaikštus herojus iš to paties pavadinimo Sigito Gedos poezijos knygelės vaikams. Šiemet minime poeto 70-ies metų sukaktį.

Vaikai šventei ruošėsi iš anksto: su auklėtojomis Alma Mickuviene ir Laimute Driukiene mokėsi poeto eilėraščių, su muzikos vadove Valentina Starkova – dainelių, sukurtų pagal S. Gedos eiles, piešė ir patys bandė eiliuoti.  

Na, o bibliotekoje tą rytą kiekvienas galėjo tapti pramaniūgu. Tik reikėjo pasigaminti pramaniūgiškas kepures (tokios išlankstomos iš senų laikraščių) ir išmokti pasisveikinti pramaniūgiškai. Tai daroma šitaip: pirmiausia sveikinamės susiliesdami delniukais, po to pėdutėmis, ausytėmis, nosytėmis ir galiausiai tomis vietomis, kur katinams uodegos pritvirtintos. Išbandykit, labai smagu! Po to vaikai deklamavo išmoktus eilėraščius, nuotaikingai sudainavo dainelę „Mėlynas autobusiukas“. Trys didelės Sigito Gedos poezijos gerbėjos ir pramaniūgės (pagal ūgį ir gimtadienių skaičių) – bibliotekininkės Jolanta, Rita, Danutė taip pat padeklamavo poeto eilių ir išmokė vaikus pramaniūgiškų žaidimų. Jolanta konstravo raides iš pagaliukų ir rutuliukų, Rita mokė judesiais ir garsais pavaizduoti košės virimą ir suvaidinti įvairiausius žodžius, Danutė – vaizduoti medžius vėjyje ir uždėti kepurę žirafai. Dar mažieji dalyviai klausėsi ir kartu dainavo daineles apie pingvinus, peliukų mokyklą, Karakumų asilėlį (visos jos sukurtos pagal S. Gedos eilėraščius).  

Tai toks buvo rytas su poeto eilėmis!

Tai ne aš. Čionai Praniukas,

Berniukėlis pramaniūgas.

Ką dabar mums pramanys

Tas Praniukas, tas Pranys?

 

Vaikų literatūros skyriaus informacija