„Atmintis gyva, nes liudija“

2013 01 18

Į Vlado Šlaito viešąją biblioteką atkeliavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti padėka už dalyvavimą pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtoje Sausio13-ajai, Laisvės gynėjų dienai, paminėti.

„Džiaugiamės, kad šią pilietiškumo iniciatyvą palaikė daugiau nei 1500 švietimo įstaigų, valstybės ir savivaldybių institucijų ir nevyriausybinių organizacijų, Lietuvos kariuomenė, užsienio ambasados, reziduojančios Lietuvoje, Lietuvos atstovybės ir lietuvių bendruomenės užsienio šalyse“, - rašo Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas.

Pilietinei akcijai skirti renginiai Viešojoje bibliotekoje prasidėjo ankstų penktadienio, sausio 11-osios, rytą. Visuose skaityklų, skyrių, darbo kabinetų languose sužibo uždegtos žvakutės, tyliai aidėjo Vytauto Kernagio, Arvydo Vilčinsko, kitų atlikėjų patriotinės dainos. Bibliotekos darbuotojai, pirmieji šio ryto lankytojai susirinko į Mažąją galeriją – čia buvo surengta Atminties valanda, į kurią pakvietė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos Vilma Zakarauskienė ir Žaneta Pakulnienė.

... Niekas negali nugalėti tautos, einančios į laisvę, į Nepriklausomybę. 1989 metų rugpjūčio 23-iosios Baltijos kelias parodė: mes esame! 199o metų Kovo 11-oji paskelbė: Lietuvos valstybė yra! 1991 metų Sausio 13-oji patvirtino: mes būsime! Lietuvos Nepriklausomybės priešai taikė tiesiai į širdį. Buvo šaudoma į laisvą žodį, į lietuvišką kalbą. Vėl, kaip knygnešių laikais, sunkūs svetimšalių batai pirmiausia trypė laikraštį, žurnalą, knygą, nes iš jų sklido „ir šviesa, ir tiesa“.

Visa tai atsispindėjo poetinėje muzikinėje programoje, kurios metu buvo prisimintos nerimastingos ir lemtingos Lietuvai dienos ir naktys, iš kino kadrų prabilę gyvi liudytojai, jų artimieji ir bendražygiai, prisiminimai apie žuvusiuosius. Apie tai pasakojo ir dokumentų paroda „Tauta rinkosi laisvę“.

Vb inform.

Melanijos Širvienės nuotraukos.