Virtuali konferencija

2013 01 08

Dar praėjusių metų pradžioje Vlado Šlaito viešosios bibliotekos ir kaimo padalinių darbuotojai sulaukė naujos centralizuotos informacinių technologijų paslaugos – bendravimo programos LYNC, kuri instaliuota bibliotekininkų, dirbančių su viešąja interneto prieiga, kompiuteriuose. Ši programa – bibliotekininkų tarpusavio bendravimo tekstu ir balsu tinklo dalis, leidžianti kolegoms dalintis informacija ir naujomis idėjomis, spręsti problemas, keistis patirtimi, operatyviai sužinoti naujienas.


   Bibliotekininkai mielai naudojasi šia paslauga, o prieš keletą dienų Viešosios bibliotekos administracija surengė pirmąją virtualią konferenciją,  kurioje dalyvavo miesto ir kaimo padalinių darbuotojai. Konferenciją moderavo projekto „Bibliotekos pažangai“ koordinatorė, direktorės pavaduotoja Virginija Tylienė. Pirmasis bendras bibliotekininkų virtualus renginys buvo skirtas veiklos planavimui – vyresnioji bibliotekininkė metodiniam darbui Margarita Rokienė aptarė pastarųjų metų kaimo padalinių veiklos planus. Buvo kalbėta apie tradicinius Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginius, rašytojų jubiliejams, kitoms svarbioms datoms skirtas akcijas, kaimo bibliotekose vykstančius susitikimus, darbą su jaunimu ir vaikais. Kaimo padalinių bibliotekininkės klausėsi kolegų nuomonės, diskutavo tarpusavyje, drauge aptarė problemas, kurias tenka spręsti bendraujant su kaimo bendruomenės, seniūnijos, mokyklos, kitų organizacijų atstovais.

Konferencijos metu pasidžiaugta išradinga, kūrybiška kaimo padalinių veikla, išsakyta ir priekaištų dėl tradicinės mąstysenos, vangiai priimamų naujovių, pabodusių ar įkyrėjusių štampų kasdieninėje veikloje.

Konferencijos dalyviai pripažino, jog tokie renginiai, kai galima bendrauti visiems drauge liekant  savo darbo vietoje, naudingi ir įdomūs. Virtualios konferencijos bus rengiamos ir ateityje.

Vb inform.