Žodžio ir muzikos šviesoje

2012 12 17

Baigiantis metams, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje ir Europos Parlamento Informacijos biuras pakvietė projektų partnerius, kolegas ir bičiulius į jaukų šventinį vakarą Vilniaus senamiestyje, Pranciškonų rūmuose, įsikūrusioje koncertų salėje „Piano.lt“.

Dalyvavo šiame renginyje ir Vlado Šlaito viešosios bibliotekos, sėkmingai dalyvaujančios Europos Komisijos atstovybės projektų veikloje, direktorė Rasa Griškevičienė ir dailininkė apipavidalintoja Melanija Širvienė.

Renginio svečių laukė malonus siurprizas – edukacinė programa „Paralelinės tikrovės“. Šis projektas – tai dviejų kūrėjų – pianisto Petro Geniušo ir filosofo Leonido Donskio parengta speciali programa, atvėrusi klausytojams Europos istorijos ir minties raidą visiškai netikėtu rakursu. Skambant Frederiko Šopeno noktiurnams bei kitų kompozitorių kūriniams, klausėmės filosofinių bei literatūrinių įžvalgų, aforizmų, savitų filosofo minčių. Dar didesnė staigmena laukė antrojoje programos dalyje, kurią buvo galima pavadinti jaunystės svajonės išsipildymu. Projekto autoriai atliko legendinės grupės „The Beatles“ dainas, kuriomis žavėjosi nuo mokyklos laikų: L. Donskis dainavo, jam fortepijonu pritarė P.Geniušas. „Man neliko nieko kito, tik išmokti „Bitlų“ repertuarą, kad galėčiau akomponuoti savo bičiuliui, dainuojančiam jų dainas visą gyvenimą“, - su šypsena kalbėjo pianistas.

Šventinis vakaras tęsėsi Pranciškonų rūmuose įsikūrusios Nerijaus Juškos baleto ir šokių mokyklos salėje, į kurią patekome perėję jaukų, pažeme įrengtais žibintais apšviestą kiemelį ir ilgus buvusio vienuolyno koridorius. Čia prie kavos puodelio buvo diskutuojama apie besibaigiančių metų darbus, būsimuosius bendrus projektus, jų partnerių laukiančius darbus.

Vb inform.

Lauros Dubickienės nuotraukos.