"Įvairialypė Šiaurė" - Laičių bibliotekoje

2012 12 11

Vanda Vinckienė
Laičių padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Jau tapo gražia tradicija, praskaidrinti lapkričio darganotas savaitės dienas gražiais susitikimais su mūsų kaimynais šiauriečiais. Tą savaitę Laičių bibliotekoje vyko ,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitės“, kurios   tema buvo ,,Įvairialypė Šiaurė“‘, renginiai.

    Savaitę pradėjome pirmadienį, ryte, garsiai  skaitydami  vaikams. Su mažaisiais klausėmės ištraukos iš Thorbjorn  Egner knygos ,,Peliukas – lipiukas Klasas“. Paugliams  ir jaunimui skaitėme skirtą ištrauką iš knygos ,,Mano istorija“, apie švedų futbolininką  ,,Aš esu Zlatanas  Ibrahimovičius“.

    Kaimo senjorus pakvietėme į renginį  18 valandą. Prie žvakių šviesos garsiai skaitėme  ištrauką iš suomių rašytojos Miika Nousiainen romano ,,Avietinių laivelių kapitonai.“ Po skaitymo pasivaišinome šiltomis moterų  atsineštomis sriubomis.
Vakaras neprailgo. Visos labai džiaugėmės, kad galima turiningai ir prasmingai praleisti vakarą su knyga.

    Visą savaitę bibliotekoje vyko įvairūs renginiai skirti ,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitei“. Studijavome žemėlapį, aptarėme šiaurės šalių nacionalinius himnus, klausėmės įrašų nacionalinėmis kalbomis, o po to klausėmės himnų lietuvių kalba. Su mokiniais ir suaugusiais garsiai skaitėme šiaurės šalių rašytojų knygas. Patiems mažiausiems labai patiko Norvegų pasaka  ,,Baltasis lokys karalius Valemonas“, todėl jų darbeliuose ir piešiniuose ir atsispindėjo pasakos personažai, šalies atributika.
Su mokiniais ir mokytojais aptarėme šiaurės šalių literatūrą ir kultūros paveldą.

Savaitė praėjo turiningai ir prasmingai,  praturtėjome naujomis žiniomis ir papildėme turėtąsias apie šiaurės šalis.
   Savaitės uždarymą  lydėjo fotografavimai, vaikų darbelių, piešinių parodos, savaitės renginių aptarimai ir dalyvių apdovanojimai.