Poezija skambėjo senelių namuose

2012 12 04

Dalia Kaselytė
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus
vyriausioji bibliotekininkė

   Žvarboką lapkričio 20-osios pavakarę Deltuvos senelių namus jaukiai sušildė poezijos posmai. Čia vyko literatūrinis vakaras „Kai širdį aplenkia ruduo“, kurį surengė Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus ir Deltuvos bibliotekininkės, vykdančios Kultūros ministerijos finansuojamą projektą „Atverkime duris į knygų pasaulį“.

Šventiniame renginyje dalyvavo būrelis Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narių. Skambėjo eilės apie bėgantį laiką ir rudenį, meilę, pavasarį, liūdesį ir viltį. Jaudinančias eiles mamai išsakė vepriškis poetas Vincas Lukša, jam „Himnu motinai“ antrino Gintautas Stankaitis, prisipažinęs, jog trečdalį gyvenimo jis daugiau publicistas nei poetas. Pasak Leonoros Jankeliūnienės, kiekvienas iš mūsų gyvenime yra prisilietęs prie poezijos, rašydamas sveikinimą ant atviruko ar į atminimų albumėlį. Vakarą paįvairino deltuviškio moksleivio Ernesto akordeonu atliekami muzikiniai kūriniai. Jam užgrojus nuotaikingą valsą, poetas Vincas pakvietė šokiui poetę Leonorą. Buvo dar viena ne mažiau jaudinanti ir džiugi akimirka: senelių būryje L.Jankeliūnienė sutiko savo buvusią mokytoją, kurios nematė ne vienerius metus.

   Visi svečiai buvo apdovanoti gėlių žiedais. Gražiai pagerbtas ir aktyviausias senelių namų skaitytojas Deltuvos bibliotekoje Vytautas Navikas. Jam už meilę knygai, literatūrai dėkojo vyresnioji bibliotekininkė Marija Radzevičienė. Vlado Šlaito viešosios bibliotekos darbuotojos įteikė senelių namų gyventojams glėbį knygų. Pastarieji atsidėkojo renginio organizatoriams dailiais rankdarbiais, kuriuos jie čia patys gamina, vadovaujami socialinės darbuotojos Astos Buzienės.

   Antroji renginio dalis vyko Deltuvos bibliotekoje. Svečiai apžiūrėjo neseniai renovuotas pastato patalpas, čia veikiančias parodas, kalbėjo apie ryšius su seniūnija, mokykla, kaimo bendruomene ir kitomis organizacijomis, aptarė būsimuosius literatūrinius renginius propaguojant knygą, žadinant jaunųjų skaitytojų smalsumą ir pomėgį skaityti.
 
Melanijos Širvienės nuotraukos.