Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Vaikų literatūros skyriuje

2012 11 21

Lapkričio 12 - 18 d. Vaikų literatūros skyriuje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai. Tai tradicinė šviesos ir knygos šventė, primenanti mums senąją pasakojimų tradiciją, suteikianti progos vaikams ir suaugusiems susipažinti su Šiaurės šalių literatūros lobiais, kviečianti tamsiais vėlyvo rudens vakarais susiburti ir drauge persikelti į magišką knygų pasaulį, skatinanti puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą.

Šiemet Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse ji surengta penkioliktą kartą, o Šiaurės šalyse – jau šešioliktoji. Savaitę visose Šiaurės ir Baltijos šalyse vienu metu organizuojami skaitymai balsu, lankytojai kviečiami į parodas ir kitus kultūrinius renginius tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų ir žmonių susibūrimo vietų. Šių metų Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – "ĮVAIRIALYPĖ ŠIAURĖ".   Šiaurės šalių bibliotekų savaitę sudaro dvi dalys: skaitymas balsu vaikams "Auštant" ir skaitymas balsu suaugusiems "Temstant". Šiais metais pristatyta dar viena, paaugliams ir jaunimui skirta kategorija.

Tradiciškai savaitę pradeda pirmadienio rytiniu skaitymu balsu vaikams. 10 valandą tūkstančiai vaikų visose projekte dalyvaujančiose bibliotekose abipus Baltijos jūros vienu metu klausosi skaitomų ištraukų.

  * * *     * * *      * * *

Vaikų literatūros skyriuje pirmadienio rytiniuose skaitymuose dalyvavo bibliotekos bičiuliai iš lopšelio-darželio „Žiogelis“. Priešmokyklinės ir „Boružėlių“ grupių vaikus į biblioteką palydėjo auklėtoja Birutė Janušienė ir Lilija Žemaitukienė. Čia juos pasitiko dvi neišskiriamos draugės Mamulė Mū (bibliotekininkė Rita) ir Varna (bibliotekininkė Jolanta). Tai švedų rašytojų Jujjos ir Tomo Wieslander knygų herojės. Vaikai išgirdo istorijų „Mamulė Mū laipioja po medžius“ ir „Mamulė Mū bibliotekoje“ interpretacijas, klausėsi Varnos ir Mamulės Mū dainelių, kurias atlieka Keistuolių teatro ir „Atviro rato“ aktoriai. Kūrybinėse dirbtuvėse sukūrė koliažą „Arbatos puodelis draugui“.  

Savaitės pabaigoje istorijų apie Mamulę Mū ir Varną klausėsi „Ryto“ specialiosios mokyklos ugdytiniai su pedagogėmis Vitalija Remeikaite, Edita Smilgevičiene, Oksana Kamarauskiene. Vaikai buvo ne tik įdėmūs, bet ir kūrybingi klausytojai - kiekvienas nupiešė ir nuspalvino kojinę, kurią padovanojo Mamulei Mū ir Varnai.

Taip pat bibliotekoje vyko viktorina „Astridos Lindgren pasaulis“ ir eksponuota paroda „... bet linksmiausia buvo vaikystė“, skirtos rašytojos A. Lindgren 105-osioms gimimo metinėms.

Vaikų literatūros skyriaus informacija