Šeimininkės slėpinio ieškojo sėkloje

2012 11 19

Lapkričio 8-ąją minėtos Europos sveikos mitybos dienos proga Ukmergėje surengta maisto šventė. Dešimt komandų atsiliepė į kvietimą pademonstruoti savo kulinarinius sugebėjimus gaminant sveikuoliškus patiekalus.

 

Vilma NEMUNAITIENĖ


Tradicines sveiko maisto šventes jau ketvirtus metus rengia Ukmergės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Sveikatos apsaugos ministerija iš dalies finansuoja šį renginį, skiriamą Europos sveikos mitybos dienai pažymėti.
Šiųmetinę švetę organizatoriai pavadino „Slėpinys sėkloje“. „Juk viskas žemėje prasideda iš sėklos“, – aiškinamas toks temos pasirinkimas.


Savo stalus išradingai padengė pagyvenusius žmones, sveikuolius, samariečius vienijančios organizacijos.
Nors apie sveikatą paprastai susimąstoma brandžiame amžiuje, neliko šiai temai abejingi ir rajono moksleiviai. Savo „moliūginį“ stalą padengė ir patys šventės organizatoriai.


Iš viso buvo padengta 10 įspūdingai papuoštų stalų. Visi dalyviai patiekalams stengėsi naudoti grūdines kultūras, daržoves, vaisius. Savo sveikuoliškas idėjas šventės dalyviai pristatė šokiais, dainomis, eilėmis.


Renginį vedė Vilma Sabaliauskienė, o patiekalus vertino žiūri komisijos narės: savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Jolanta Kanapeckienė, VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Justina Stalionė, gydytoja Dalia Valiukevičienė, Antano Smetonos gimnazijos mokytoja Elvyra Kriaučiūnienė ir renginį organizavusio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Vaida Puodžiūnienė.


Ypatingą dėmesį komisijos narės skyrė stalų puošimui, išradingumui gaminant patiekalus ir temos atitikimui. Kad dalyviai nemėgintų konkuruoti patiekalų gausa, nutarta, kad ant stalo turi būti padėti septyni pagaminti patiekalai. Tiesa, ne visi į šį reikalavimą atsižvelgė...


Įvertinusi dalyvių triūsą, komisija nutarė pagrindiniu prizu „Už didžiausią paslaptį sėkloje“ apdovanoti šios šventės debiutantes – Rasos Griškevičienės vadovaujamos Vlado Šlaito viešosios bibliotekos moteris. Savo stalą bibliotekininkės pavadino „Kol jaunas, o broli, sėk pasėlio grūdą...“


Puošniausiu pripažintas Lietuvos samariečių bendrijos Ukmergės sky¬riaus, o išradingiausiu – Sližių kaimo bendruomenės stalas.


Be apdovanojimų namo negrįžo ir kiti renginio dalyviai: Senamiesčio pagrindinės mokyklos, Sveikuolių klubo, Antano Smetonos gimnazijos, „Trijų draugų“ komandos bei ūkininkė Loreta Burokienė. Už stalo gausą ir išradingumą apdovanoti vyriausi konkurso dalyviai – Ukmergės „Bočiai“.

Melanijos Širvienės nuotraukos.