Apie filosofiją ir poeziją

2020 06 22

Pirmasis renginys, panaikinus karantiną, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje buvo skirtas filosofijai ir poezijai. Bibliotekoje viešėjo filosofas, žurnalistas, vertėjas, kultūros žurnalo „Naujoji Romuva" vyriausiasis redaktorius dr. Andrius Konickis, poetės Rita Makselytė ir Danguolė Katinaitė-Kapočienė, poetas, literatūrologas, kritikas Vainius Bakas, poetas, žurnalistas Alfas Pakėnas, želviškis poetas Antanas Guzelis.

Šis renginys turėjo įvykti dar kovo21-ąją, minint Pasaulinę poezijos dieną,  tačiau dėl karantino buvo atšauktas ir įvyko tik dabar, jį panaikinus.

Pokalbį apie filosofiją ir poeziją moderavo Andrius Konickis ir Vainius Bakas, savo kūrybą pristatė poetė Rita Makselytė. „Eilėraščių daug neturiu, per metus parašau kelis kūrinius, nes tai man yra tik hobis, saviraiškos galimybė“, – teigė viešnia, savo eiles mokanti atmintinai.

Įžvalgomis apie ukmergiškių poetų – Vlado Šlaito, Vainiaus Bako, Romo Railos, Alfo Pakėno, Antano Guzelio kūrybą pasidalino Andrius Konickis.

Alfas Pakėnas, kalbėdamas apie  bibliotekoje vykusius įvairius renginius ir susitikimus, pirmiausia palinkėjo stiprybės ir sveikatos bibliotekos direktorei Rasai Griškevičienei. „Šie metai ypatingi, – sakė jis, – minime Pauliaus Širvio ir kraštiečio išeivijos poeto Vlado Šlaito 100-ąsias gimimo metines“, todėl jau dabar reikia šiuos poetus prisiminti, garsinti jų kūrybą. Vladas Šlaitas, didelę gyvenimo dalį praleidęs Didžiojoje Britanijoje, ilgesį ir jausmus išreiškė savo kūryboje. Apie poeto kūrybą gerai atsiliepė ir ją vertino išeivijoje, tačiau ji buvo primiršta Lietuvoje“

Apie poeziją ir filosofiją diskutavo ir eiles skaitė Vainius Bakas, su savo kūryba supažindino Danguolė Katinaitė – Kapočienė,  išleidusi poezijos knygelę „Akmenėjantys Paukščių Takai“, želviškis poetas Antanas Guzelis.

Už išsakytas mintis svečiams dėkojo ir savo eiles skaitė  Leonora Jankeliūnienė.

Susitikime dalyvavę ukmergiškiai galėjo į namus pasiimti „Naujosios Romuvos“ žurnalų bei kitų leidinių. Nemaža krūvelė leidinių padovanota ir bibliotekai.

Klausantis poezijos nepastebimai prabėgo susitikimui skirtas laikas. Svečiai pasidžiaugė atsinaujinusia biblioteka, susitiko su bibliotekos darbuotojais ir lankytojais, dar ilgai bendravo bei dalinosi prisiminimais, aptarė būsimus susitikimus.

VB informacija.