Bibliotekininkės siuva apsaugines veido kaukes

2020 03 27

Karantinas Lietuvoje parodė ne tik tai, kaip valdžia sugeba ar nesugeba tvarkytis su krize ir laiku priimti svarbius sprendimus, bet pasimatė ir mūsų tautiečių bendrystė, ir pagalba vieni kitiems. Pradėjus trūkti medicininių apsaugos priemonių,  Vlado Šlaito viešoji biblioteka, atsiliepdama į Ukmergės Vyčio šaulių kuopos vado Lino Kavaliausko prašymą socialiniame tinkle, ėmėsi iniciatyvos siūti daugkartines veido apsaugos kaukes.

Tokių kaukių apsauginis poveikis nėra patvirtintas mediciniškai, tačiau, visuomenės sveikatos specialistų teigimu, nesant galimybių įsigyti sertifikuotų gaminių, medžiaginės kaukės gali būti naudojamos kaip papildoma prevencinė priemonė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai pabrėžia, kad apsauginė kaukė sveikų žmonių neapsaugo nuo COVID-19 ar kito viruso, tačiau ji gali sukurti papildomą fizinį barjerą, mažinantį ligos plitimą lašeliniu būdu. Pasaulio sveikatos organizacija ypač rekomenduoja veido kaukes naudoti, jeigu žmogus kosti, čiaudi, turi temperatūros ar jaučia pasunkėjusį kvėpavimą. Tokiu būdu sumažinamas užkrato sklidimas į aplinką. Kaukę svarbu dėvėti taisyklingai, kad ji būtų gerai prigludusi. Dėvint bet kurią kaukę, reikia nepamiršti kitų prevencinių priemonių – plauti su muilu rankas arba jas dezinfekuoti, neliesti rankomis veido, akių ir pan.

Kaukių siuvimą koordinuoja viešosios bibliotekos edukatorė Kristina Darulienė, o Šventupės bibliotekininkė Genutė Vaitkūnienė ne tik pati ėmėsi siūti kaukes, bet labai greitai rado ir bendraminčių – Genę Adamonienę ir Jadvygą Vaitkūnienę, taip pat pakvietė ir kitas bendruomenės moteris prisidėti prie šios kilnios akcijos ir pažadėjo toliau siūti kaukes visiems, kam tik reikės.

„Jūsų iniciatyva mus labai sujaudino. Mes esame labai dėkingi ir jausimės saugesni“, – sakė Ukmergės Vyčio šaulių kuopos vadas Linas Kavaliauskas, atsiimdamas pirmąsias 140 kaukių, kurias jam įteikė viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Virginija Tylienė.

Viešosios bibliotekos informacija.