Vasario 16-oji Dainavoje

2020 02 20

Loreta Talutienė
Ukmergės kultūros centro
Dainavos skyriaus meno vadovė

Dainavoje surengtas įspūdingas koncertas, Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, – „Šalis, kur susitinka vėjai keturi“.

Visus susirinkusiuosius pasveikino ir renginį vedė Vlado Šlaito viešosios bibliotekos Dainavos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė Lolita Gričinienė. Pasak jos, labiausiai  Lietuvos grožis ir meilė Tėvynei atsiskleidžia dainų posmuose. Tautiniais rūbais pasipuošę Dainavos saviveiklininkai – liaudiškos muzikos ansamblis „Viltis“ ir jų vadovė Loreta Talutienė priminė, kad laisvės troškimą visada lydėjo kova ir lietuvių liaudies dainos tai puikiai atskleidžia. Kaip ir bernelio ir mergelės santykiai – be jų nebūtų pačios Lietuvos, kalbėjo UKC Dainavos skyriaus meno vadovė.

Po lietuvių liaudies dainų kultūros namų salę užpildė klasikinės muzikos garsai. Nuostabiai skambančių kūrinių spalvingą puokštę klausytojams įteikė UKC Veprių skyriaus instrumentinis ansamblis „Intermezzo“ su iškalbinguoju savo vadovu Edvardu Ratautu. Jaunatviškas kolektyvas nepaliko abejingų  ir salėje ėmė suktis šokėjų poros.

Kiek kitokių spalvų įnešė Dainavos skyriaus populiariosios muzikos grupė „Mes“ (vad.L.Talutienė). Dainomis jie skleidė meilę ne tik Lietuvai, bet ir pasveikino susirinkusiuosius su meilės diena. Žiūrovai salėje dainavo kartu su muzikantais visiems puikiai žinomas dainas ir negailėjo aplodismentų.

Vedančioji Lolita pakvietė pristatyti savo milžiniškos lietuviškų ir kitų tautų instrumentų kolekcijos dainaviškį Stasį Ašmontą. Muzikos instrumentai užėmė didelę dalį salės, o akys raibo nuo jų įvairovės. Pakalbintas Stasys kuklinosi, kad viskas prasidėjo dar jaunystėje ir virto jo gyvenimo hobiu.

Po koncerto norintieji galėjo apžiūrėti ir net pagroti ten buvusiais instrumentais. Žmonės skirstėsi su šypsenomis lūpose, niūniuodami išgirstas melodijas, bičiuliškumu ir bendryste plakančiomis širdimis.

Ingos Šuminskienės nuotraukos.