Mamyčių klubas bibliotekoje

2020 02 04

Danguolė Gabinaitienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Želvos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Giedrė Bukauskaitė
Ukmergės kultūros centro Želvos skyriaus
renginių organizatorė  

Kai nusibosta namų rutina, kai lauke niūru, nėra nei sniego, nei saulės, praskaidrinti nuotaikos  į  miestelio biblioteką renkasi  Mamyčių klubo dalyvės ir jų mažieji „mamyčiukai“.

Mažuosius pasitikome su linksma gaida. Skambėjo grupės „Džimba“ atliekamos linksmos dainelės. Vieni grąžino perskaitytas knygas, kiti rinkosi naujų knygelių vakariniams skaitymams. Smalsios mamos pastebėjo  dvi naujas fotonuotraukų parodas. Tai Želvos seniūnijos Kiauklių parapijos kaimų paroda „Vaikystės takais“‚ kurią paruošė kraštietis Vaclovas Kalesnikas ir fotografė Nijolė Paškauskienė. Kita paroda – „Danutės rankdarbiai iš Bajorų kaimo“. Šiuos nuostabius savo rankomis išsiuvinėtus užvalkalus pagalvėms Danutė pateikė miestelio bibliotekai, paskirdama parodą Tautodailės metams paminėti. Jaunos mamos siunčia šiltus linkėjimus močiutei Danutei, kuri sudėjo į darbelius meilę, šilumą ir kantrybę. Tikrai yra iš ko pasimokyti.

O bibliotekoje esame tam, kad visiems būtų gera, kad išplėstume savo bendraminčių ratą. Tai galimybė paviešinti savo veiklą, atrasti save ir būti padrąsintai, daryti tai, kas patinka. Mamos pripažino – tai asmenybės tobulėjimas. Bendravome, susipažinome su naujais veidais, vaišinomės  kava. Dovanojome vieni kitiems gerą nuotaiką. O taip pat sudarėme ateities susitikimų veiklos planą ir norus surašėme į vieną lapą. Kitam susitikimui suplanavome Kalanetikos pamoką. Užsiėmimų tikslas – sustangrinti kūną nedidinant kūno masės. Tai pasiekiama aktyvinant ir tonizuojant giliuosius raumenis. Svarbiausia, išlaikyti sveiką emocinę būklę ir gerą nuotaiką.

Mažieji bibliotekos lankytojai irgi turėjo veiklos: piešė, vartė knygeles, žaidė, šoko. Mama Kristina pasiūlė edukaciją iš sagų, todėl žiūrėjome multifilmą „Atsargiai, durys atsidaro“.

Nutarėme, kad nuo šiol susibursime dažniau, tam, kad pasidalintume savo idėjomis ir namo grįžtume su gera nuotaika.

Autorių nuotraukos.