Vaikystės, jaunystės ir gėlių takeliais

2020 02 04

Danguolė Gabinaitienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Želvos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Giedrė Bukauskaitė
Ukmergės kultūros centro Želvos skyriaus
renginių organizatorė

Želvos kaimo biblioteka ir kultūros namai pakvietė gyventojus į įdomias, originalias šio krašto parodas. Jas surengė Kiaukliškių kaimo gyventojas Vaclovas Kalesnikas ir fotografė iš Ukmergės Nijolė Paškauskienė. Renginyje dalyvavo Želvos seniūnijos bibliotekininkės, seniūnijos darbuotojai, Želvos gimnazijos 5klasės mokiniai su mokytoja Rasa Povyliene, kaimynai iš Balninkų ir kiti svečiai.

Renginio metu buvo pristatytos parodos: fotonuotraukų ekspozicija „Vaikystės takais“,dviejų darbštuolių iš Bajorų kaimo – Danutės rankdarbių paroda „Jaunystės spalvos“ bei Zitos gėlių kompozicijos “Chaosas  ir Gėlelė“. Šie rankdarbiai buvo skirti 2020-iesiems – Tautodailės metams paminėti.

Fotonuotraukas komentavę Vaclovas Kalesnikas ir Nijolė Paškauskienė prisiminė jų pačių  kadaise pramintus vaikystės takelius  ir užfiksuotas gražiausias, galbūt jau ir paskutines, akimirkas:

Bajorų kaimo „Kamaros langas“; Parėksnių kaimo nebėra, likusi tik liepa; Kryžius prie sodybos. 1945 m. buvo paslėptas už namo. 1990m. atkeltas priešais sodybą; Koplytstulpis, skirtas „Tikėjimo sutvirtinimui“; Serapiniškių kaimo ąžuolas; Didelis akmuo Butkūnėlių km. Perjuostas trispalve juostele. Ant akmens iškalta „Lietuvai 100“ ir kiti  vaizdai.

Įdomu buvo klausyti pasakojimų apie unikalius šio krašto objektus. O po to vyko viktorina. Reikėjo atspėti ąžuolo apimtį, koks jo skersmuo, aukštis, kodėl stogas keturšlaitis ir t.t.

Po viktorinos mokiniai bėgo į pamokas, o svečiai rinkosi į biblioteką. Prie kavos puodelio dar ilgai vyko gyvos, įdomios diskusijos.

Autorių nuotraukos.