Rinkome metų knygas

2020 01 20

Aldona Gelūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Valų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Valų kaimo biblioteka laimėjo projektą „Metų knygos rinkimai 2019“ vaikų knygos kategorijoje.

Jau nuo gruodžio pradžios bibliotekoje veikia knygelių paroda „Vaikiškų knygų rinkimai 2019 m.“. Sausio 4 d. įvyko pirmasis knygų pristatymas Valų kaimo mažiesiems.

Renginio metu bibliotekininkė supažindino mažuosius skaitytojus su naujausiomis lietuvių rašytojų knygomis vaikams: Tomo Dirgėlos „Benas – sapnų siuvėjas“,  Vytauto V. Landsbergio „Pūkis karalius“, Pauliaus Norvilos „Strykt pastrykt“, Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“, Dovilės Zavedskaitės „Lietus ir skafandras“, paragino jas skaityti ir balsuoti bibliotekoje už labiausiai patikusią.

Sausio 15 d. knygų vaikams penketukas buvo pristatytas Žemaitkiemio priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams, kurie į biblioteką atvyko lydimi auklėtojos Aldonos Jeckuvienės. Bibliotekininkė pasakojo vaikams apie knygų autorius, pagrindinius veikėjus, skaitė ištraukas iš minėtųjų knygų. Vaikai noriai reiškė savo nuomonę, pasisakė, už kokią knygą jie balsuotų. Ypatingo dėmesio sulaukė Vytauto V. Landsbergio kūrinėlis ,,Pūkis karalius“. Jame pasakojama apie linksmąjį lapiuką Pūkį, kuris susapnavo esąs karalius ir labai panoro juo tapti. Ši knygelė moko paprastos išminties, kad karaliavimas – tai visų pirma rūpinimasis kitais.

Vėliau vaikučiai  deklamavo eilėraštukus, dainavo daineles ir šoko. Parodę viską, ko yra išmokę, jie dovanojo bibliotekai savo rankutėmis pagamintus suvenyrus, kurie gražiai papuošė mūsų mažąjį knygų rūmą.

Aldonos Jeckuvienės ir autorės nuotraukos.