Laisvės gynėjams atminti

2020 01 20

Vilma Belapetravičienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Jasiuliškio kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Dabar... Kiekvienas pagalvokim mintyse, ar mes verti aukos, vardu Gyvybė,
Kurią sudėjo Lietuvos gynėjai ant laisvės aukuro
Tą baisią sausio 13- osios naktį,
Prieš tankus rankom tuščiomis stovėję,
Mirties, kančios ir skausmo nepabūgę?..

Sausio 13-osios rytą Jasiuliškio bibliotekos ir Socialinės globos namų languose sužibo žvakių liepsnelės. Taip mes prisidėjome prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, prisimindami Lietuvos laisvės gynėjus. Nepamiršome ir akcijos „Neužmirštuolė“. Mėlynos neužmirštuolės buvo įsegtos kiekvienam, dalyvavusiam Sausio 13-osios minėjime .

Laikas į šiandieną atiteka iš nematomų tolių. Galima gyventi ir nejausti jo tekėjimo. Galima manyti, kad viskas prasidėjo mumis ir viskas su mumis baigsis. Tačiau kiekviena diena bus žymiai spalvingesnė, gilesnė, jei žinosime, kas į ją atiteka, kokios nematomos požeminės upės atplukdo praeitin nugramzdinusius įvykius, sukaktis, faktus ir žmones...

Iš 1991 metų sausio 13-osios atiteka laiko upė į šiandien dieną... O šią dieną jasiuliškiečiai prisiminė, parodydami savo istorines žinias viktorinoje „Laisva Lietuva“. Žaidė keturios komandos – „Geltonųjų“, „Žaliųjų“, „Raudonųjų“ ir „Mėlynųjų“, po keturis dalyvius. Galėjo dalyvauti, savo žinias išbandyti ir pavieniai asmenys. Tokių atsirado 5. Vedančiosios Vitalija ir Vilma klausimų atsakymams skyrė po vieną minutę. Užduota 20 klausimų. Muzikinius intarpus paruošė Daiva Šermukšnienė su Tomu ir Genadijumi. Laimėjo „Žaliųjų“ komanda, atsakiusi į 19 klausimų. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiaisiais prizais.

Ingos Četrauskienės ir autorės nuotraukos.