Neužmirštuolės mūsų širdyse

2020 01 14

Danguolė Gabinaitienė    
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Želvos kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Tą rytą į miestelio biblioteką atskubėjo Želvos gimnazijos ikimokyklinės ugdymo grupės mažieji bibliotekos bičiuliai kartu su auklėtoja Janina Jurenkoviene.

Bibliotekoje buvo eksponuojama gimnazijos IVg. klasės meno darbų paroda „Mylim Lietuvą“ ir dokumentų paroda „Laisvės gynėjai mūsų ŠIRDYSE“, skirta Sausio 13-ajai atminti. Mažieji buvo supažindinti su Sausio 13-ąja, išgirdo, kuo ji yra ypatinga.

Skaitėme Salemono Paltanavičiaus knygelę „Aš – lietuvis“, kurioje pasakojama apie Lietuvos trispalvę bei visų spalvų svarbą ir ką jos simbolizuoja. Buvo galimybė pažiūrėti filmuką apie šiuos istorinius įvykius, kad labiau suprastume šios dienos svarbą, vyko informatyvi edukacija apie reikšmingą dieną Lietuvai. Karpėme neužmirštuoles, kurias vaikai galėjo parsinešti į darželio grupę ir padovanoti auklėtojai, draugams ar šeimos nariams. Šiai progai piešėme piešinius. O pasibaigus  edukacinei programai, mažieji papuošė bibliotekos kiemą neužmirštuolių žiedais, kad jos primintų,  kokia svarbi Sausio 13-oji mūsų tautos istorijoje, kad primintų prie Televizijos bokšto kritusius Laisvės gynėjus, kurie paaukojo gyvybę už mūsų laisvę.

 Giedrės Bukauskaitės ir autorės nuotraukos.