Kol ruseno Advento vainiko žvakelės

2019 12 27

Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

Advento žvakelės baigė degti, o su jomis kartu baigė ir prieššventinis laikotarpis, gausus gražių, prasmingų darbų, ramių pasibuvimų, pasikalbėjimų.

Šventupiečiai visą mėnesį buvo kviečiami švęsti Adventą  įvairiomis akcijomis ir veiklomis.

Pirmąją savaitę buvo surengtos „Adventinio vainiko gamybos“ dirbtuvėlės. Birutė Gelumbeckienė padėjo susirinkusioms moterims pasigaminti vainikus, mokė juos gražiai dekoruoti gamtinėmis medžiagomis.

Kito užsiėmimo metu mokėmės gaminti kalėdines dekoracijas. Nelengvos žvaigždučių pynimo technikos Stasė Čirbienė dar vaikystėje išmoko iš savo mamos ir nepamiršo. Stengsimės nepamiršti ir mes, visos dalyvavusios puikioje edukacijoje.

Dar vieną gražią akciją Šventupės biblioteka ir kultūros skyrius organizavo kartu su Vidiškių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio skyriaus vaikučiais. Su darželinukais gaminome Advento vainiką, prisiminėme kalėdinius papročius ir piešėme sveikinimo atvirukus. Iš  atvirukų bibliotekoje buvo pagamintos knygelės, kurios kartu su kvapnia arbata, imbieriniais sausainiukais ir suvenyrais buvo išdalintos vienišiems ar pasiligojusiems Šventupės senoliams. Jų aplankėme dešimt.

Bibliotekoje papuošta eglutė pakvietė šventupiečius dalyvauti Knygų Kalėdų akcijoje. Biblioteka gavo dovanų  10 knygų. Prisidėjusiems prie šios kasmetinės akcijos  buvo įteikti rankų darbo knygų skirtukai arba bibliotekininkės parengtas 2020-ųjų metų „Šventupės dvaro istorijų“ kalendorius.

O užbaigėme adventinį laikotarpį labai gražiu renginiu. Edukacinę – meninę programą „Uždekime Advento vainiko žvakę“ šventupiečiams pristatė Vidiškių kultūros skyriaus saviveiklininkai, vadovaujami Stasės Navickienės. Klausėmės jų atliekamų Advento ir kalėdinių dainų, nuotaikingų Anelės Stancikienės pasakojimų ir Reginos Rindzevičienės pasakų apie vilkus. Kartu sukomės rateliuose, minėm mįsles, klausėmės orų būrimų, žaidėm žaidimus.

Renginio metu veikė kalėdinė mugė „Iš širdies – į širdį“. Prekiavome, mainėme, dalinomės kas kuo – Neringa Bražėnienė prikepė labai skanių kūčiukų, Gražina Talačkienė prigamino obuolių sūrių, dovanoms siūlė įsigyti megztų, nertų skarų, skraisčių, šalikų. Vytautas Marčauskas iškepė kvapnios naminės duonos, pagardintos vaisiais. Bet didžiausią paklausą turėjo Birutės Gelumbeckienės „pardavinėjamas“ šienas, kuris nuguls kiekvienuose namuose po Kūčių vakarienei padengtomis staltiesėmis. Už šieną surinktus pinigėlius Birutė paaukojo Knygų Kalėdų akcijai. Ačiū...

Scenos ekrane keitėsi Kazimiero Šermukšnio parinkti vienas už kitą gražesni, atvirukus primenantys vaizdai, skambėjo ramios, šiam laikotarpiui labai pritinkančios melodijos. O mes, renginio dalyviai, dar ilgai nesiskirstėm, bendravom, skanavom moterų atsineštus obuolius ir cinamonu kvepiančius pyragus, bendruomenė vaišino kava ir arbata.